Kierunki objęte rekrutacją

Wydział Wychowania Fizycznego

Kierunek wychowanie fizyczne

Studia II stopnia stacjonarne

Studia II stopnia niestacjonarne

Studia II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy na studiach pierwszego stopnia uzyskali efekty uczenia się dla kierunku wychowanie fizyczne oraz efekty uczenia się w zakresie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, o których mowa w aktualnym rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (na chwilę przyjęcia niniejszej uchwały jest to Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2019 r., poz. 1450 z późn. zm.) z zastrzeżeniem zapisów ww. ustawy o przeprowadzaniu potwierdzania efektów uczenia się oraz uznawania zajęć zaliczonych przez studenta w jednostce organizacyjnej uczelni macierzystej lub w innej uczelni, w tym zagranicznej. W uzasadnionych sytuacjach, po analizie sprawy, wydziałowa komisja rekrutacyjna może podjąć decyzję o przyjęciu na studia drugiego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne innej osoby, niż wskazanej w zdaniu pierwszym


Kierunek sport

Studia II stopnia na kierunku sport realizowane są w zakresie czterech specjalności:

> trenerskiej,

> menedżerskiej,

> żywienie w sporcie,

> diagnostyka sportowa

Studia na specjalności trenerskiej mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy ukończyli studia I stopnia na kierunku wychowanie fizyczne lub sport.

Kandydaci na kierunek sport zobowiązani są przesłać pocztą elektroniczna e-mail zaświadczenie z dziekanatu o średniej ocen uzyskanych przez kandydatów na studiach I stopnia.

Nie dotyczy  studentów AWF Warszawa


Kierunek turystyka i rekreacja

Studia II stopnia stacjonarne


Wydział Rehabilitacji

Kierunek pielęgniarstwo

Studia drugiego stopnia na  kierunku pielęgniarstwo mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy ukończyli studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Kierunek terapia zajęciowa

Studia drugiego stopnia na  kierunku terapia zajęciowa mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na kierunku terapia zajęciowa, lub co najmniej I stopnia na kierunku pedagogika (wszystkie specjalności), pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, socjologia, resocjalizacja, fizjoterapia, wychowanie fizyczne oraz: posiadają wykształcenie policealne w zakresie terapii zajęciowej lub ukończyli w ramach studiów specjalizację z terapii zajęciowej bądź pracują/pracowali co najmniej rok na stanowisku terapeuty zajęciowego.

Więcej informacji  https://www.awf.edu.pl/wr/struktura-wydzialu/katedra/katedra-terapii-zajeciowej