Nocny Kusy

To już 5. edycja Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego przypadająca w wyjątkowym roku jubileuszu 90-lecia AWF Warszawa. Specjalnie dla Państwa wprowadziliśmy kilka zmian. Po pierwsze zwiększyliśmy limit uczestników do 250 drużyn aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniu. Po drugie dla komfortu biegaczy START/META oraz strefa zmian zostaną przeniesione na stadion lekkoatletyczny AWF Warszawa.

Zapraszamy w  piątek 21 czerwca 2019 r. o godz. 21.06 do AWF Warszawa na piątą edycję Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego 4 x 2,5 km.

Zapisy do 19 czerwca 2019 r. na stronie zapisy.sts-timing.pl

Udział w sztafecie 30 zł/osoba (sztafety 4-osobowe)

Start biegu: 21 czerwca (piątek) godz. 21.06 stadion lekkoatletyczny AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34

Uczestnicy w wieku od 16 do 100 lat

Poczuj się jak zawodowy sportowiec startując w sztafecie na stadionie AWF Warszawa!

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy oraz pamiątkowy medal

Celem wydarzenia jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka i sportowca, absolwenta CIWF-AWF Warszawa Janusza Kusocińskiego.

21 czerwca 2019 roku przypada 79. rocznica bohaterskiej śmierci tego wybitnego lekkoatlety, złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebrnego medalisty pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5000 m, wielokrotnego mistrza oraz rekordzisty Polski w biegach średnich i długich.
Postać Janusza Kusocińskiego jest nierozerwalnie związana z warszawską AWF. Tutaj studiował i trenował. Hala Lekkoatletyczna AWF Warszawa nosi Jego nazwę. Pomiędzy stadionem lekkoatletycznym, a dalej leżącym stadionem rugby,  znajduje się pomnik Janusza Kusocińskiego (1907-1940) rozstrzelanego przez okupanta niemieckiego w Palmirach w 1940 r. Pomnik, wg projektu Witolda Karskiego i Józefa Potępy, został odsłonięty w 1979 r. Na kolumnie w kształcie walca przedstawiono płaskorzeźbę biegaczy.

5. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego to sztafeta uliczkami kampusu AWF Warszawa. Bieganie to znakomita zabawa, dbanie o zdrowie oraz kondycję fizyczną. Elementy te nierozerwalnie są związane z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, której kampus należy do najpiękniejszych w Polsce i Europie. Zawdzięcza to m.in. unikalnej lokalizacji na terenie rezerwatu przyrody, a cały obszar otoczony jest pięknymi terenami rekreacyjnymi.

Organizator:

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
ul. Marymoncka 34, 00-968 Warszawa
tel. 22 834 04 31 wew. 557
e-mail: promocja@awf.edu.pl