Akademia Wychowania Fizycznego Student Kariera dwutorowa sportowców

Kariera dwutorowa sportowców

KARIERA DWUTOROWA to most między światem sportu, a światem edukacji wyższej. Most, który łączy dwa cele – spełnienie w obszarze osiągnięć sportowych i dbanie o swoją przyszłość zawodową.

Wiemy, że połączenie tych dwóch światów jest na co dzień trudne: zredukowany czas treningów z powodu zobowiązań na uczelni, mało czasu na naukę z powodu obozów i zgrupowań, mało czasu na odpoczynek, częste nieobecności na wykładach, trudności w pogodzeniu planu treningowego i zawodów z zaliczeniami i egzaminami, przeciążenie podwójnymi obowiązkami, czy brak stabilizacji finansowej.

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie chce Was jak najlepiej wspierać w Waszych dążeniach zarówno do osiągania jak najlepszych rezultatów w sporcie, jak i w nauce.

FILARY  KARIERY  DWUTOROWEJ  AWF  WARSZAWA

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

FINANSOWYDYDAKTYCZNYSPORTOWYSPOŁECZNO-PSYCHOLOGICZNYNAUKOWYADMINISTRACYJNY

FINANSOWY

Pogodzenie treningów, studiowania i jeszcze pracy zarobkowej jest trudne i ostatecznie odbija się na jakości działania i efektywności w każdym z tych obszarów. Chcemy, aby nasi studenci - sportowcy skupili się na osiąganiu dobrych wyników w sporcie i nauce. Dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycję, która ma na celu zapewnienie Wam wsparcia, tak, byście mogli osiągać Wasze cele nie martwiąc się o kwestie finansowe.

Sprawdź swoje benefity

1. Bezpłatny akademik - dla wybitnych sportowców (medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy)

2. Stypendium Rektora za wysokie osiągnięcia sportowe od pierwszego roku

3. Stypendium socjalne

4. Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia sportowe

DYDAKTYCZNY

Rozumiemy przeciążenie sportowców obowiązkami z dwóch ważnych dla nich obszarów - sportu i nauki. Wiemy, że macie napięty grafik, obowiązuje Was plan treningowy, terminy zawodów i zgrupowań, często nie ma Was na wykładach, a nawet na egzaminach, brakuje Wam notatek i informacji o ważnych terminach. Dlatego proponujemy Wam następujące udogodnienia i rozwiązania:

Narodowa Reprezentacja Akademicka

Narodowa Reprezentacja Akademicka, której działalność polega na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców i umożliwienie im połączenia kariery sportowej z nauką (kariera dwutorowa). Obejmuje dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej. Wsparcie finansowe kierowane jest bezpośrednio do uczelni, na których studiują uprawnieni do udziału w projekcie zawodnicy. Środki mogą zostać przeznaczone przez uczelnie na organizację indywidualnego toku studiów (do 100 godzin rocznie), przygotowanie i wprowadzenie możliwości kształcenia na odległość bądź na spotkania zawodników z tutorem lub opiekunem dydaktycznym (do 10 godzin rocznie).

Dodatkowe punkty w rekrutacji na studia

Sportowcy - kandydaci na studia, legitymujący się wysokimi osiągnięciami sportowymi w postępowaniu kwalifikacyjnym (na kierunek wychowanie fizyczne i kierunek sport) otrzymują maksymalną liczbę punktów za egzamin sprawnościowy. Rodzaj klasy sportowej i osiągnięcia sportowe będące podstawą jej przyznania poświadcza polski związek sportowy lub właściwy komitet olimpijski.

Sportowcy - kandydaci na studia posiadający predyspozycje do osiągania wysokich wyników sportowych w przyszłości i wskazani przez władze klubu AZS AWF w Warszawie w postępowaniu kwalifikacyjnym (na kierunek wychowanie fizyczne i kierunek sport) otrzymują maksymalną liczbę punktów za egzamin sprawnościowy.

Indywidualna Organizacja Studiów

Student-sportowiec może realizować kształcenie korzystając z Indywidualnej Organizacji Studiów, zgodnie z obowiązującym Regulaminem studiów. Celem takiego rozwiązania jest zapewnienie warunków jednoczesnego studiowania i realizacji kariery sportowej. Student w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi zajęcia ustala indywidualne zasady uzyskiwania efektów uczenia się, zasady uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych oraz formy realizacji obowiązków studenckich, terminy zajęć, uzyskiwania zaliczeń i zdawania egzaminów i zapisuje je w karcie indywidualnej organizacji studiów. W opracowaniu semestralnego indywidualnego planu zajęć i realizacji procesu kształcenia student może liczyć na pomoc i wsparcie opiekuna dydaktycznego.

Indywidualna Organizacja Studiów umożliwia także:

obniżenie liczby godzin obowiązkowego udziału studenta w zajęciach wynikających z organizacji studiów na podstawie wniosku (dostępnego na portalu eUsługi)

rozłożenie jednego roku studiów na okres 2 lat lub dłużej

Specjalna oferta dydaktyczna

Studentom-sportowcom umożliwia się indywidualny wybór grupy w ramach zajęć dydaktycznych w miarę możliwości organizacyjnych i dostosowanie planu zajęć do indywidualnego planu treningowego. Uczelnia stwarza warunki organizacji grup studenckich dedykowanych sportowcom.

Potwierdzanie efektów uczenia się

Osoba przyjęta na studia w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się będzie mogła uczestniczyć w mniejszej liczbie godzin dydaktycznych. Stworzy to możliwość zmniejszenia intensywności odbywanych zajęć.

Procedura dotycząca potwierdzania efektów uczenia się została wprowadzona do przepisów o szkolnictwie wyższym w celu wyjścia naprzeciw potrzebom uczenia się przez całe życie i ułatwienia osobom dojrzałym i posiadającym doświadczenie zawodowe dostępu do studiów wyższych (tj. studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich).

Potwierdzanie efektów uczenia się polega na przeprowadzeniu przez uczelnię formalnego procesu weryfikacji posiadanych przez daną osobę efektów uczenia się, mającego na celu przyjęcie jej na studia.

Weryfikacji podlegają efekty uczenia się, czyli zasób wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych uzyskanych już wcześniej przez osobę ubiegającą się o status studenta. Efekty uczenia się są potwierdzane w zakresie odpowiadającym efektom uczenia się określonym w programie studiów.

Potwierdzanie efektów uczenia się - wymogi

Kształcenie na odległość

Zajęcia dydaktyczne mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zapewniających osiąganie przez studentów-sportowców efektów uczenia się, szczególnie w okresach wyjazdów na zgrupowania i zawody.

Elastyczne podejście

Elastyczne podejście do planu zajęć, możliwość obniżenia liczby godzin obowiązkowego udziału studenta w zajęciach kontaktowych wynikających z organizacji studiów przy jednoczesnym wsparciu w realizacji pracy własnej zapewnia najwyższą jakość kształcenia oraz umożliwia osiągnięcie wszystkich efektów uczenia się określonych w programie studiów (§ 9 ust. 11 Regulaminu studiów).

Wsparcie typu peer-to-peer

Wsparcie typu peer-to-peer - czyli opiekun sportowca lub grupy sportowców, który będzie:

● dbał o sprawny przebieg procesu dydaktycznego poprzez informowanie o najważniejszych wydarzeniach albo zbliżających się datach, zgodnie z organizacją roku akademickiego;

● wspierał w wypełnianiu dokumentacji;

● pomagał w umawianiu indywidualnych zaliczeń wybranych przedmiotów;

● pomagał we wszelkich innych kwestiach formalnych, np. składanie wniosków o stypendium, akademik, zaświadczenie ze związków sportowych

Urlopy sportowe

Krótkoterminowe lub długoterminowe urlopy pozwalają na skoncentrowanie się na wzmożonej pracy treningowej, przygotowaniach do najważniejszych i największych imprez sportowych oraz odciążenie od nauki zapewniając komfort psychiczny studenta-sportowca. Student ma również możliwość uczestniczyć w wybranych zajęciach w trakcie trwania urlopu oraz przystępować do zaliczeń i egzaminów.

SPORTOWY

W AWF Warszawa studenci sportowcy mają wszystko w zasięgu ręki – edukację, treningi oraz mieszkanie. Jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy godzą sport z nauką i niejednokrotnie pracą oraz życiem prywatnym.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Akademickie Mistrzostwa Polski

Udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, oprócz tego, że jest obowiązkowym warunkiem uzyskania stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe, stwarza także możliwość godnego reprezentowania barw uczelni na arenie międzyuczelnianej i międzynarodowej, pozostawania w stałym cyklu treningowym przygotowującym do najważniejszych wydarzeń sportowych na poziomie rozgrywek studenckich.

Akademickie Mistrzostwa Polski to także okazja do sprawdzenia siebie, swojej kondycji i przygotowania w najlepszy możliwy sposób, czyli w drodze prawdziwej rywalizacji sportowej.

Akademicki Związek Sportowy

Akademicki Związek Sportowy

Na terenie AWF Warszawa znajduje się Klub Studencki KS AZS Warszawa, w którym studenci-sportowcy mogą rozwijać swoje pasje sportowe i maja wszystko w zasięgu ręki.

Dostęp do Akademickiego Związku Sportowego to nobilitująca przynależność do najbardziej licznej sportowej organizacji studenckiej, pozwalająca rozwijać talenty sportowe w profesjonalnych sekcjach oraz coraz wyższych ligach.

Bezpłatny dostęp do bazy sportowej

AWF oferuje dostęp do szerokiego wachlarza profesjonalnych obiektów sportowych od pływalni, poprzez halę lekkoatletyczną, boiska do sportów plażowych, specjalistyczne sale treningowe do judo, szermierki, zapasów, kickboxingu, taekwondo, pełnowymiarowe hale, boiska piłkarskie ze sztuczną i naturalną nawierzchnią, boisko rugby, siłownie, sale gimnastyczne, po certyfikowany stadion lekkoatletyczny. Wszystko do dyspozycji naszych sportowców-studentów na terenie jednego kampusu w otulinie rezerwatu przyrody zaledwie kilkaset metrów od komunikacji miejskiej, w tym metra.

SPOŁECZNO-PSYCHOLOGICZNY

Planowanie kariery

Już teraz warto zastanowić się nad kolejnym etapem swojej aktywności na rynku pracy. Zadać sobie pytanie: Co chcę robić potem? Gdzie najlepiej wykorzystam swój potencjał, wiedzę i doświadczenie? Gdzie najlepiej będę się czuć? Jakie środowisko zawodowe mi pasuje? Co mnie będzie motywowało do działania?

Umożliwiamy Wam diagnozowanie Waszego własnego, niepowtarzalnego stylu działania, w którym będziecie czuć się najlepiej i w którym będziecie najbardziej efektywni. Planowanie dalszej ścieżki zawodowej prowadzone jest w oparciu o:

Nowoczesne narzędzia

takie jak Extended DISC badający style zachowania, MTQ48 badający odporność psychiczną.

Coaching

wspierający w odkrywaniu celów, zasobów, budowaniu planów realizacji, przepracowywaniu blokad. W trakcie sesji coachingowych będziecie mogli przyjrzeć się trudnym dla Was kwestiom, pogłębić wiedzę na ich temat, znaleźć przyczyny i, co najważniejsze - Wasze własne rozwiązania. Przy pomocy technik coachingowych będziecie mogli popracować nad motywacją, celami, wewnętrznymi blokadami, które przeszkadzają Wam w osiąganiu coraz lepszych wyników. Nauczycie się także efektywnie zarządzać czasem tak, żeby znaleźć przestrzeń na odpoczynek i czas dla siebie.

Job shadowing

umożliwiający uczenie się funkcjonowania na danym stanowisku poprzez obserwację, „śledzenie” pracy bardziej doświadczonego pracownika, czyli towarzyszenie osobie z partnerskiej organizacji / związku sportowego / firmy w jej codziennym dniu pracy.

Mentoring

polegający na odbyciu rozmowy z bardziej doświadczonym pracownikiem (osobą z partnerskiej organizacji / związku sportowego / firmy), podczas której można poszerzyć wiedzę w danym temacie, poznać perspektywę specjalisty i jego wskazówki, co do dalszego rozwoju.

Praktyka zawodowa

"elastyczna" praktyka zawodowa w partnerskiej organizacji / związku sportowym/ firmie. Praktyka dopasowana do „kalendarza” studenta-sportowca, angażująca studenta w bieżące zadania zgodnie z jego poziomem przygotowania zawodowego.

RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań)

RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań) - narzędzie osadzone w nurcie poznawczo-behawioralnym, pomagające przeramować negatywne przekonania i idące za nimi negatywne emocje. W tym ujęciu mówi się, że to nie trudne sytuacje, ludzie, czy wydarzenia są przyczyną naszego obniżonego nastroju, tylko to jak my je interpretujemy, czy to, co o nich myślimy. Praca w RTZ polega zatem na “wyłapaniu” naszych przekonań na dany temat (tych uświadomionych i nieuświadomionych), a następnie na przeramowaniu ich na inne, pozytywne, tak zwane zdrowe. Praca metodą RTZ przynosi natychmiastowe efekty w postaci na przykład ulgi, spokoju, poczucia pewności.

RTZ można wykorzystywać także jako technikę redukcji stresu i napięcia.

Job crafting

pomagający określić optymalne miejsce zawodowe, środowisko, czynności, warunki, zdefiniować poczucie sensu, potrzebę osobistej kontroli oraz sposób budowania pozytywnego obrazu siebie w organizacji.

Współpraca ze specjalistami z BK możliwa jest z każdego miejsca na Ziemi - online - na dostępnych platformach komunikacyjnych.

W trakcie sesji wspólnie opracujecie “szyty na miarę” plan edukacyjno-zawodowy, który będzie odpowiadał Waszym predyspozycjom oraz zdobytym kwalifikacjom, a także zmieniającym się trendom na rynku pracy.

NAUKOWY

Student sportowiec w trakcie studiów może czynnie uczestniczyć w projektach badawczych realizowanych w AWF Warszawa.

Co zbadasz, czego się dowiesz, co odkryjesz

W ramach tego uczestnictwa ma okazję obserwować procesy zachodzące w organizmie człowieka w czasie wysiłku, a także sam poddać się bardzo wyspecjalizowanym badaniom takim jak na przykład: badanie poziomu kwasu mlekowego we krwi podczas wysiłku, badanie zdolności organizmu do pochłaniania tlenu i wydalania dwutlenku węgla, czy sprawdzenie ilości mleczanów we krwi podczas wysiłku lub czasu regeneracji powysiłkowej oraz wiele innych związanych z treningiem sportowym.

Dzięki temu student sportowiec może poznać możliwości swojego organizmu, a co za tym idzie – poprawić wyniki sportowe.

Możliwość kontynuacji nauki na studiach III stopnia w Szkole Doktorskiej AWF Warszawa.


Studenckie Koła Naukowe:

- na Wydziale Wychowania Fizycznego

- na Wydziale Rehabilitacji

ADMINISTRACYJNY

Korzystanie z wyżej wymienionych działań wymaga dopełnienia formalności w postaci wypełnienia odpowiednich wniosków, dostarczenia załączników, pilnowania terminów, odszukiwania odpowiednich dokumentów, czy prawidłowego wypełnienia. Wiemy, że nie macie na to czasu.

Sprawdź na kogo możesz liczyć

Chcemy, żebyście wiedzieli, że będą nad Wami czuwać nasi pracownicy administracyjni z dziekanatów:

● dopilnują, żebyście wiedzieli, jakie wnioski potrzebujecie złożyć i w jakim terminie

● będą przypominać Wam o zbliżającym się terminie

● w razie potrzeby pomogą wypełnić formularze

● poinformują, do kogo należy zwrócić się w danej sprawie

● przeprowadzą Was przez ważny proces administracyjny

Wasz Performance Team

Będziecie mieli do dyspozycji zespół ludzi nastawionych na wsparcie Was w osiąganiu sukcesów sportowych. Są to osoby, które zadbają o Wasz proces uczenia się, czas, kondycję, przepływ informacji, a także sprawy formalne.

Uczelniana Komisja ds. Sportu, powołana Zarządzeniem Rektora Nr 38/2021/2022 z 07.03.2022 r., w  składzie:
1) Przewodniczący Komisji – Przemysław Zybko,
2) pozostali członkowie Komisji:


- Jolanta Żyśko,
- Maciej Hartfil,
- Jakub Adamczyk,
- Hubert Makaruk,
- Edyta Sienkiewicz-Dianzenza,
- Janusz Zieliński,
- Izabela Rutkowska,
- Artur Kruszewski,
- Karol Gryko,
- Michał Obukowicz,
- Monika Crook,
- Milena Bochenek.


1. dr Przemysław Zybko - Pełnomocnik Rektora ds. Sportu, opieka dydaktyczno-naukowa tutora, przemyslaw.zybko@awf.edu.pl

2. pracownicy dziekanatów: Wydziału Wychowania Fizycznego, Wydziału Rehabilitacji

3. pracownicy działu stypendiów

4. pracownicy Biura Karier

5. opiekun sportowca

FINANSOWY

Pogodzenie treningów, studiowania i jeszcze pracy zarobkowej jest trudne i ostatecznie odbija się na jakości działania i efektywności w każdym z tych obszarów. Chcemy, aby nasi studenci - sportowcy skupili się na osiąganiu dobrych wyników w sporcie i nauce. Dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycję, która ma na celu zapewnienie Wam wsparcia, tak, byście mogli osiągać Wasze cele nie martwiąc się o kwestie finansowe.

1. Bezpłatny akademik - dla wybitnych sportowców

2. Stypendium Rektora za wysokie osiągnięcia sportowe od pierwszego roku

3. Stypendium socjalne

4. Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia sportowe

DYDAKTYCZNY

Rozumiemy przeciążenie sportowców obowiązkami z dwóch ważnych dla nich obszarów - sportu i nauki. Wiemy, że macie napięty grafik, obowiązuje Was plan treningowy, terminy zawodów i zgrupowań, często nie ma Was na wykładach, a nawet na egzaminach, brakuje Wam notatek i informacji o ważnych terminach. Dlatego proponujemy Wam następujące udogodnienia i rozwiązania:

1. Narodowa Reprezentacja Akademicka, której działalność polega na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców i umożliwienie im połączenia kariery sportowej z nauką (kariera dwutorowa). Obejmuje dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej. Wsparcie finansowe kierowane jest bezpośrednio do uczelni, na których studiują uprawnieni do udziału w projekcie zawodnicy. Środki mogą zostać przeznaczone przez uczelnie na organizację indywidualnego toku studiów (do 100 godzin rocznie), przygotowanie i wprowadzenie możliwości kształcenia na odległość bądź na spotkania zawodników z tutorem lub opiekunem dydaktycznym (do 10 godzin rocznie).

2. Indywidualną Organizację Studiów, o której mowa w Regulaminie studiów:

- otrzymanie urlopu na podstawie zapisu §25 ust. 1. "Student może wystąpić o urlop w przypadku: pkt 3) udziału w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy lub innych imprez równorzędnych, lub pkt. 5) ważnych okoliczności losowych, oraz może uczestniczyć w wybranych zajęciach w trakcie trwania urlopu na podstawie §25 ust. 8. - „W trakcie urlopu student może, za zgodą dziekana, uczestniczyć w niektórych zajęciach oraz przystępować do zaliczeń i egzaminów”;

- obniżenie liczby godzin obowiązkowego udziału studenta w zajęciach wynikających z organizacji studiówna podstawie wniosku (dostępnego na portalu eUsługi);

- rozłożenie jednego roku studiów na okres 2 lat lub dłużej;

- powołanie opiekuna naukowego (dydaktycznego) spośród nauczycieli, którego zadaniem będzie sprawowanie opieki w zakresie realizowanego procesu kształcenia (§9 ust. 16). Dziekan powołuje pismem okólnym na każdy rok akademicki opiekunów studentów, którym przyznano IOS. Pismo okólne określa kompetencje i zadania opiekunów i jest publikowane na stronie internetowej wydziału oraz wysyłane studentom przez pracowników dziekanatu.

Uzupełnioną kartę IOS należy złożyć w określonym terminie we właściwym dziekanacie:

Dziekanat Wydziału Rehabilitacji

Dziekanat Wydziału Wychowania Fizycznego

3. Specjalna oferta dydaktyczna - ? - do uzupełnienia - informacje w przygotowaniu...

4. Potwierdzanie efektów uczenia się - wymogi

Procedura dotycząca potwierdzania efektów uczenia się została wprowadzona do przepisów o szkolnictwie wyższym w celu wyjścia naprzeciw potrzebom uczenia się przez całe życie i ułatwienia osobom dojrzałym i posiadającym doświadczenie zawodowe dostępu do studiów wyższych (tj. studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich).

Potwierdzanie efektów uczenia się polega na przeprowadzeniu przez uczelnię formalnego procesu weryfikacji posiadanych przez daną osobę efektów uczenia się, mającego na celu przyjęcie jej na studia.

Weryfikacji podlegają efekty uczenia się, czyli zasób wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych uzyskanych już wcześniej przez osobę ubiegającą się o status studenta. Efekty uczenia się są potwierdzane w zakresie odpowiadającym efektom uczenia się określonym w programie studiów.

Osoba przyjęta na studia w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się będzie mogła uczestniczyć w mniejszej liczbie zajęć. Stworzy to możliwość skrócenia czasu odbywanych studiów lub zmniejszy ich intensywność.

5. Kształcenie na odległość - możliwość organizacji zajęć na odległość w okresach wyjazdów na zgrupowania i zawody.

6. Elastyczne podejście do absencji na zajęciach.

7. Wsparcie typu peer-to-peer - czyli opiekun sportowca - student z tej samej grupy, który będzie dbał o przekazania notatek z wykładu, przypomnienie o terminie zaliczenia lub kwestiach formalnych.

8. Krótkoterminowe urlopy sportowca, które pozwolą na komfort kształcenia się w okresie wzmożonej pracy treningowej.

SPORTOWY

Akademickie Mistrzostwa Polski

Udział w Akademickich Mistrzostwach Sportowych, oprócz tego, że jest obowiązkowym warunkiem uzyskania stypendium, stwarza także możliwość godnego reprezentowania barw uczelni na arenie międzyuczelnianej, pozostawania w stałym cyklu treningowym przygotowującym do najważniejszych wydarzeń sportowych na poziomie rozgrywek studenckich.

Akademickie Mistrzostwa Sportowe to także okazja do sprawdzenia siebie, swojej kondycji i przygotowania w najlepszy możliwy sposób, czyli w drodze prawdziwej rywalizacji sportowej.

Akademicki Związek Sportowy

Dostęp do Akademickiego Związku Sportowego to nobilitująca przynależność do najbardziej licznej sportowej organizacji studenckiej, pozwalająca rozwijać talenty sportowe w profesjonalnych sekcjach oraz coraz wyższych ligach.

W AWF Warszawa studenci sportowcy mają wszystko w zasięgu ręki – edukację, treningi oraz mieszkanie. Jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy godzą sport z nauką i niejednokrotnie pracą oraz życiem prywatnym.

Bezpłatny dostęp do bazy sportowej - dla studentów trenujących w sekcjach sportowych  KS AZS AWF Warszawa?????? - informacje w przygotowaniu....

SPOŁECZNO-PSYCHOLOGICZNY

Planowanie kariery

Kiedy dobiega końca kariera sportowa, dobrze jest mieć przemyślany i przygotowany plan dalszej ścieżki zawodowej. Już teraz warto zastanowić się nad kolejnym etapem swojej aktywności na rynku pracy. Zadać sobie pytanie: Co chcę robić potem? Gdzie najlepiej wykorzystam swój potencjał, wiedzę i doświadczenie? Gdzie najlepiej będę się czuć? Jakie środowisko zawodowe mi pasuje? Co mnie będzie motywowało do działania?

Diagnozowanie Waszego własnego, niepowtarzalnego stylu działania, w którym będziecie czuć się najlepiej i w którym będziecie najbardziej efektywni oraz planowanie dalszej ścieżki zawodowej prowadzone jest w oparciu o:

nowoczesne narzędzia takie jak Extended DISC badający style zachowania, MTQ48 badający odporność psychiczną;

- coaching – wspierający w odkrywaniu celów, zasobów, budowaniu planów realizacji, przepracowywaniu blokad,

- job shadowing - umożliwiający uczenie się funkcjonowania na danym stanowisku poprzez obserwację, „śledzenie” pracy bardziej doświadczonego pracownika, czyli towarzyszenie osobie z partnerskiej organizacji / związku sportowego / firmy w jej codziennym dniu pracy,

- mentoring - polegający na odbyciu rozmowy z bardziej doświadczonym pracownikiem (osobą z partnerskiej organizacji / związku sportowego / firmy), podczas której można poszerzyć wiedzę w danym temacie, poznać perspektywę specjalisty i jego wskazówki, co do dalszego rozwoju,

- praktyka zawodowa - "elastyczna" praktyka zawodowa w partnerskiej organizacji / związku sportowym/ firmie. Praktyka dopasowana do „kalendarza” studenta-sportowca, angażująca studenta w bieżące zadania zgodnie z jego poziomem przygotowania zawodowego,

- job crafting – pomagający określić optymalne miejsce zawodowe, środowisko, czynności, warunki, zdefiniować poczucie sensu, potrzebę osobistej kontroli oraz sposób budowania pozytywnego obrazu siebie w organizacji.

Współpraca ze specjalistami z BK możliwa jest z każdego miejsca na Ziemi - online - na dostępnych platformach komunikacyjnych.

W trakcie sesji wspólnie opracujecie “szyty na miarę” plan edukacyjno-zawodowy, który będzie odpowiadał Waszym predyspozycjom oraz zdobytym kwalifikacjom, a także zmieniającym się trendom na rynku pracy.

Program Sport-Life Balance

Każdy sportowiec potrzebuje na bieżąco ustalać kolejne cele, niejednokrotnie pracować nad motywacją, zaangażowaniem, przyjrzeć się sobie bliżej w trudnych momentach, utrzymać dobrą kondycję psychiczną, mimo trochę gorszej kondycji fizycznej lub kontuzji, umieć przepracować porażkę. Podobnych kwestii jest bardzo wiele.

Dobra kondycja psychiczna odgrywa niebagatelną rolę w osiąganiu wysokich wyników w sporcie. U jej podstaw leży także zachowanie równowagi między aktywnością treningową, a odpoczynkiem, regeneracją i czasem prywatnym.

W tym zakresie także możecie liczyć na wsparcie specjalistów z AWF.

Proponujemy Wam korzystanie z sesji coachingowych, w trakcie których będziecie mogli przyjrzeć się trudnym dla Was kwestiom, pogłębić wiedzę na ich temat, znaleźć przyczyny i, co najważniejsze - Wasze własne rozwiązania. Przy pomocy technik coachingowych będziecie mogli popracować nad motywacją, celami, wewnętrznymi blokadami, które przeszkadzają Wam w osiąganiu coraz lepszych wyników. Nauczycie się także efektywnie zarządzać czasem tak, żeby znaleźć przestrzeń na odpoczynek i czas dla siebie.

Będziecie także mogli skorzystać z sesji RTZ (Racjonalnej Terapii Zachowań) - narzędzia osadzonego w nurcie poznawczo-behawioralnym, pomagającego przeramować negatywne przekonania i idące za nimi negatywne emocje. W tym ujęciu mówi się, że to nie trudne sytuacje, ludzie, czy wydarzenia są przyczyną naszego obniżonego nastroju, tylko to jak my je interpretujemy, czy to, co o nich myślimy. Praca w RTZ polega zatem na “wyłapaniu” naszych przekonań na dany temat (tych uświadomionych i nieuświadomionych), a następnie na przeramowaniu ich na inne, pozytywne, tak zwane zdrowe. Praca metodą RTZ przynosi natychmiastowe efekty w postaci na przykład ulgi, spokoju, poczucia pewności.

RTZ można wykorzystywać także jako technikę redukcji stresu i napięcia.

NAUKOWY

informacje w przygotowaniu....

ADMINISTRACYJNY

Korzystanie z wyżej wymienionych działań wymaga dopełnienia formalności w postaci wypełnienia odpowiednich wniosków, dostarczenia załączników, pilnowania terminów, odszukiwania odpowiednich dokumentów, czy prawidłowego wypełnienia. Wiemy, że nie macie na to czasu. Dlatego chcemy, żebyście wiedzieli, że będą nad Wami czuwać nasi pracownicy administracyjni z dziekanatów:

● dopilnują, żebyście wiedzieli, jakie wnioski potrzebujecie złożyć i w jakim terminie

● będą przypominać Wam o zbliżającym się terminie

● w razie potrzeby pomogą wypełnić formularze

● poinformują, do kogo należy zwrócić się w danej sprawie

● przeprowadzą Was przez ważny proces administracyjny

Wasz Performance Team

Będziecie mieli do dyspozycji zespół ludzi nastawionych na wsparcie Was w osiąganiu sukcesów sportowych. Są to osoby, które zadbają o Wasz proces uczenia się, czas, kondycję, przepływ informacji, a także sprawy formalne.

Uczelniana Komisja ds. Sportu, powołana Zarządzeniem Rektora Nr 38/2021/2022 z 07.03.2022 r., w  składzie:
1) Przewodniczący Komisji – Przemysław Zybko,
2) pozostali członkowie Komisji:


- Jolanta Żyśko,
- Maciej Hartfil,
- Jakub Adamczyk,
- Hubert Makaruk,
- Edyta Sienkiewicz-Dianzenza,
- Janusz Zieliński,
- Izabela Rutkowska,
- Artur Kruszewski,
- Karol Gryko,
- Michał Obukowicz,
- Monika Crook,
- Milena Bochenek.


1. dr Przemysław Zybko - Pełnomocnik Rektora ds. Sportu, opieka dydaktyczno-naukowa tutora, przemyslaw.zybko@awf.edu.pl

2. pracownicy dziekanatów: Wydziału Wychowania Fizycznego, Wydziału Rehabilitacji

3. pracownicy działu stypendiów

4. pracownicy Biura Karier

5. opiekun sportowca