BHP

Dane kontaktowe

mgr inż. Anna Kleczyńska

Główny specjalista ds. BHP

Inspektorat ds. BHP i PPOŻ.

tel. (22) 834 04 31 wew. 400

kom.: 782 555 020

e-mail: anna.kleczynska@awf.edu.pl

Zasady postępowania w przypadkach bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia

1) Instrukcja postępowania na wypadek pożaru

szczegółowe zasady działania są dostępne tutaj.


2) Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego

szczegółowe zasady działania są dostępne tutaj.


3) Wykaz danych kontaktowych w poszczególnych stanach zagrożeń

WYKAZ DANYCH KONTAKTOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH STANACH ZAGROŻEŃ

w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

1. ZAGROŻENIE ZDROWIA I ŻYCIA

W razie wystąpienia takiego zagrożenia pomocy udzielają wszyscy pracownicy mający przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W razie nagłych wypadków zagrożenia życia należy wezwać

Numer alarmowy AWF (22) 834 04 31 wew. 666

mailowo: 112@awf.edu.pl

Pogotowie ratunkowe - tel. 999

Telefon ratunkowy - tel. 112


2. ZAGROŻENIE POŻAREM

W razie wystąpienia pożaru ten, kto go zauważył, zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić

Numer alarmowy AWF (22) 834 04 31 wew. 666

mailowo: 112@awf.edu.pl

Państwową Straż Pożarną - tel. 998

Telefon ratunkowy - tel. 112


3.  ZAGROŻENIE ATAKIEM TERRORYSTYCZNYM

W razie wystąpienia powyższego zagrożenia powiadamiamy o zdarzeniu

Numer alarmowy AWF (22) 834 04 31 wew. 666

mailowo: 112@awf.edu.pl

Policję - tel. 997

Telefon ratunkowy - tel. 112


4. ZAGROŻENIE MIENIA UCZELNI

W razie wystąpienia powyższego zagrożenia o zdarzeniu powiadamiamy

Dział Administrowania Nieruchomościami

od pon. do pt.7.00-15.00, (22) 834 04 31 wew. 314

lub Dowódcę zmiany ochrony (24 h/ 7 dni w tygodniu), kom. 797 997 955


5. ZAGROŻENIE WYSTĄPIENIEM AWARII INSTALACJI I URZĄDZEŃ

Przy wystąpieniu awarii instalacji technicznych i urządzeń zawiadamiamy

Dyżurny elektryk 724 666 062

Dyżurny hydraulik 724 666 063

Dział Inwestycji i Remontów (od pon. do pt. 7.00-15.00), (22) 834 04 31 wew. 319

lub dowódcę zmiany ochrony (24 h/ 7 dni w tygodniu), kom. 797 997 955


4) Rejestr zgłoszeń zagrożeń dla zdrowia lub życia

L.P.DATAOSOBA ZGŁASZAJĄCATYP ZGŁOSZENIAOPIS ZAGROŻENIARODZAJ ZAGROŻENIAWYKONANE DZIAŁANIA NAPRAWCZE
108.04.2019pracownik AWFmailowepracownik był nękany pogróżkami telefonicznymi przez osobę z zewnątrzzgłoszonenatychmiastowe podjęcie działań i weryfikacja sytuacji przez Ochronę AWF, potwierdzenie stanu bezpieczeństwa pracownika, przeprowadzenie rozmowy z pracownikiem, przeszkolenie pracownika na wypadek podobnego zdarzenia
2      
3      
4      
5      
6      
7      
8      
9      
10     

Zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania z pomieszczeń i wyposażenia technicznego

Informacje o sposobie bezpiecznego i higienicznego korzystania z pomieszczeń uczelni i wyposażenia technicznego oraz zasadach postępowania w razie wypadku lub awarii dla osób pracujących i kształcących się w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

(podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2018 r. w sprawie sposobu zapewnienia w uczelni bezpieczeństwa i higienicznych warunków pracy i kształcenia, §2,ust. 1.).

ZASADY OGÓLNE

bezpiecznego i higienicznego korzystania z pomieszczeń, infrastruktury i wyposażenia technicznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, oraz postępowania w razie wypadku lub awarii.

1. Wszystkie osoby przebywające i korzystające z pomieszczeń, infrastruktury oraz wyposażenia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (zwaną dalej „AWF” lub „Uczelnią”) zobowiązane są do zapoznania się z niniejszymi Zasadami udostępniania, bezpiecznego i higienicznego korzystania z pomieszczeń, infrastruktury i wyposażenia technicznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, oraz postępowania w razie wypadku lub awarii (zwanymi dalej „Zasadami”) oraz do ich przestrzegania.

2. Zasady wywieszone będą w miejscach publicznych w holach głównych budynków AWF oraz zamieszczone na stronie internetowej Uczelni.

3. Pomieszczenia AWF stanowią przestrzeń nauki, pracy, zamieszkania spotkań, odpoczynku, oraz rozwoju aktywności i pasji otwartą dla społeczności Uczelni.

4. Pomieszczenia AWF przynależą do wydzielonych stref użytkowych, takich jak:
1) Przestrzeń ogólnodostępna (np. wejścia do budynków, hole, korytarze)
2) Przestrzeń nauki (np. aula, biblioteka, wypożyczalnia sprzętu, sale wykładowe i seminaryjne, laboratoria, obiekty sportowe)
3) Przestrzeń administracyjną (np. sekretariaty, biura, pomieszczenia techniczne)
4) Przestrzeń higieniczno – sanitarna (np. toalety natryski, szatnie).

5. Do korzystania z poszczególnych stref uprawnieni są studenci, pracownicy i goście Uczelni. Dostęp do wybranych pomieszczeń Uczelni  (np. laboratoria, serwerownie, zaplecze techniczne, ) posiadają wyłącznie osoby upoważnione przez Kanclerza AWF.

6. W niektórych pomieszczeniach Uczelni, np. w których zlokalizowane są pracownie, laboratoria, obowiązują dodatkowe Regulaminy organizacyjne, określające zasady korzystania z danych pomieszczeń oraz ze znajdującej się w nich infrastruktury i wyposażenia technicznego stanowiącego część składową tych pomieszczeń.

7. Pomieszczenia przestrzeni nauki oraz przestrzeni administracyjnej, takie jak sale wykładowe, laboratoria, pomieszczenia biurowe, magazyny itp., zamykane są na klucz po ich opuszczeniu przez wszystkie osoby korzystające. Dostęp do kluczy do tych pomieszczeń mają upoważnieni pracownicy Uczelni oraz osoby upoważnione przez Kanclerza AWF.

8. Osoby przebywające na terenie Uczelni w poszczególnych strefach zobowiązane są do korzystania z pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem i obowiązującymi w nich ograniczeniami oraz regulaminami, a w szczególności do:
1) Przestrzegania przepisów BHP i PPOŻ;
2) Zachowania w stanie niepogorszonym pomieszczeń i wyposażenia pomieszczeń, w szczególności mebli, sprzętu biurowego i sprzętu elektronicznego;
3) Zachowania porządku i czystości na terenie AWF;
4) Przestrzegania ustalonych przez władze Uczelni terminów i godzin korzystania z pomieszczeń;
5) Przebywania w pomieszczeniach, do których mają uprawniony dostęp;
6) Wykonywania poleceń wydawanych przez pracowników poszczególnych stref odnoszących się zasad do zachowania bezpieczeństwa, ładu i porządku w pomieszczeniach, pod rygorem usunięcia ich z pomieszczeń.

.

9. W poszczególnych strefach obowiązuje całkowity zakaz:
1) Prowadzenia jakiejkolwiek działalności niezgodnej z przeznaczeniem danej strefy, w szczególności prowadzenia imprez, działalności agitacyjnej, politycznej, handlowej i innej, na którą Władze Uczelni nie wyraziły zgody zgodnie z obowiązującą procedurą;
2) Oddawanie do korzystania, bez zgody Kanclerza lub osoby przez Kanclerza upoważnionej, pomieszczeń, infrastruktury oraz wyposażenia innym podmiotom i osobom.
3) Umożliwienia lub ułatwienia dostępu do poszczególnych pomieszczeń danej strefy osobom nieuprawnionym;
4) Wnoszenia na teren Uczelni alkoholu, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, środków odurzających i substancji psychotropowych oraz jakichkolwiek przedmiotów lub substancji mogących stanowić zagrożenie dla osób przebywających na terenie danej strefy;
5) Manipulowania (przez osoby nieuprawnione) przy sprzęcie technicznym, komputerowym oraz przy innych elementach infrastruktury i wyposażenia technicznego Uczelni;
6) Używania otwartego ognia i środków łatwopalnych;
7) Palenia tytoniu, e-papierosów, poza miejscami do tego przeznaczonymi;
8) Poruszania się na rowerach, rolkach, deskorolkach i innym sprzęcie mogącym spowodować uszkodzenia nawierzchni w pomieszczeniach Uczelni;
9) Wprowadzania do budynków AWF zwierząt, bez zgody Kanclerza lub osoby przez Kanclerza upoważnionej, z wyłączeniem osób niepełnosprawnych poruszających się z psami przewodnikami.

.

10. Wszyscy pracownicy Uczelni zobowiązani są do odbycia szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy. Wszyscy studenci/doktoranci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, rozpoczynający kształcenie w Uczelni, zobowiązani są do odbycia szkolenia dotyczącego bezpiecznych i higienicznych warunków kształcenia.

11. Kierownik jednostki organizacyjnej, w której prowadzone są zajęcia lub prace z wykorzystaniem niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia czynników, zapewnia wyposażenie uczestników pracy lub zajęć w niezbędne środki ochrony indywidualnej w zależności od rodzaju i specyfiki pracy lub zajęć.

12. W przypadku stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia lub życia, podczas korzystania z pomieszczeń danej jednostki organizacyjnej lub jej wyposażenia technicznego, kierownik danej jednostki wprowadza zakaz korzystania z nich oraz zleca i nadzoruje usunięcie stwierdzonego zagrożenia.

13. Zajęcia w warsztatach, pracowniach specjalistycznych, laboratoriach oraz zajęcia wychowania fizycznego mogą być prowadzone wyłącznie przez osoby przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Za organizację tych szkoleń odpowiedzialny jest kierownik jednostki organizacyjnej, w której prowadzone są zajęcia.

14. Za bezpieczeństwo uczestników pracy i zajęć odpowiada kierownik jednostki organizacyjnej, w której prowadzone są prace lub zajęcia.

15. Przy ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków uczestników pracy lub zajęć, którym ulegli podczas pracy i zajęć dydaktycznych odbywających się na  Uczelni lub na terenie Uczelni, stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy zawartych w odrębnych przepisach Uczelni.

16. W przypadku zaistnienia lub podejrzenia zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie danej strefy Uczelni, każda osoba która to stwierdzi jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić o tym fakcie pracowników Ochrony Uczelni za pomocą kontaktu z numerem alarmowym: 22 834 04 31 wew. 666 lub adresu mailowego: 112@awf.edu.pl oraz – w miarę możliwości - powiadomić osoby odpowiedzialne za dane pomieszczenie.

17. Każda osoba przebywająca w pomieszczeniach danej strefy jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić pracowników Działu Inwestycji i Remontów o awariach technicznych, uszkodzeniach lub innych problemach związanych, w szczególności z użytkowaniem pomieszczeń i ich wyposażeniem, telefonicznie od poniedziałku do piątku pod numerem 22 834 04 31 wew. 319 w godzinach od 7:00-15:00. W przypadku stwierdzonej awarii lub jej podejrzenia jej wystąpienia poza wskazanymi w poprzednim zdaniu godzinami lub w soboty oraz dni ustawowo wolne od pracy  należy kontaktować się bezpośrednio z Dyżurnym elektrykiem numer tel. 724 666 062 lub Dyżurnym hydraulikiem numer tel. 724 666 063.

18. Uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w pomieszczeniach danej strefy, w tym w miejscach ogólnodostępnych, to jest szatnie, toalety, korytarze itp.

19. Osoba przebywająca w pomieszczeniach danej strefy ponosi pełną odpowiedzialność materialną za szkody wyrządzone przez nią w mieniu Uczelni lub osób trzecich.

20. Część pomieszczeń poszczególnych stref objęta jest monitoringiem wizyjnym. Obraz monitoringu jest rejestrowany, utrwalany, przechowywany i przetwarzany - zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

21. Osoby przebywające na terenie Uczelni są zobowiązane do stosowania się do poleceń Ochrony Uczelni oraz osób odpowiedzialnych za poszczególne pomieszczenia w zakresie objętym niniejszymi Zasadami – pod rygorem możliwości usunięcia ich z pomieszczeń.

Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Aktywne punkty dostępu do środków pierwszej pomocy przedmedycznej - lokalizacja.

Instrukcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - ulotka.

Zranienia

W przypadku niewielkich ran można je przepłukać bieżącą wodą. Jeśli dysponujemy środkiem odkażającym przy zanieczyszczonych zranieniach wskazane jest jego użycie. Rany zabezpieczamy jałowymi opatrunkami. W czasie opatrywania ranny powinien leżeć lub przynajmniej siedzieć. Nie należy usuwać ciał obcych tkwiących w ranie, gdyż zapobiegają krwawieniu.

Złamania

Pierwsza pomoc polega na unieruchomieniu dwóch stawów sąsiadujących ze złamaną kością lub dwóch sąsiednich kości, jeżeli uszkodzony jest staw. Jeśli kość przebiła skórę i rana obficie krwawi, zatamuj krwawienie, ale nie próbuj nastawiać kości ani oczyszczać rany. Załóż jałowy opatrunek i natychmiast wezwij pogotowie. Nie przesuwaj ofiary, jeśli ma uszkodzony kręgosłup, szyję lub miednicę.

Krwotok z nosa

Każ pacjentowi usiąść z głową pochyloną do przodu i siedzieć spokojnie przez dłuższy czas. Połóż mu na nasadzie nosa i karku zimny, mokry ręcznik lub lód. Jeśli krwawienie nie ustaje, włóż w obie dziurki od nosa tampony z gazy.

Omdlenie

Ułóż taką osobę na plecach. Upewnij się, że oddycha. Unieś ręce i nogi do góry. Rozepnij jej ubranie, otwórz okno lub wynieś ją do chłodnego miejsca. Jeśli omdlenie trwa dłużej niż minutę lub dwie, przykryj poszkodowanego i wezwij karetkę pogotowia.

Oparzenie

Drobniejsze oparzenia jak najszybciej ozięb zimną wodą lub przyłóż kostki lodu i trzymaj, dopóki ból nie ustąpi. Nie stosuj żadnych maści ani tłuszczów. Pęcherze na skórze przykryj sterylnym opatrunkiem. Nie przebijaj ich ani nie wyciskaj.

Zatrucia

Jeśli kogoś bardzo boli brzuch, ma biegunkę, wymioty lub zawroty głowy albo gorączkę, wezwij natychmiast lekarza. Poinformuj, czym najprawdopodobniej ofiara się zatruła — nim przyjedzie, powie Ci, co robić. Nie wywołuj wymiotów, jeśli ofiara połknęła substancję żrącą, a także jeśli śpi lub ma drgawki. Jeśli jest to zatrucie pokarmowe, postaraj się dostarczyć lekarzowi próbkę „podejrzanej" potrawy, jej analiza może przyśpieszyć leczenie. Przy zatruciu czadem wynosimy poszkodowanego z zagazowanego pomieszczenia uważając na własne bezpieczeństwo.

Ciała obce

Ciała obce mogą być usuwane z rany tylko przez lekarza i ta czynność nie wchodzi w zakres pierwszej pomocy. Niewprawne próby usuwania grożą pozostawieniem w ranie fragmentów ciała obcego, a także stanowią niebezpieczeństwo wprowadzenia dodatkowego zakażenia. Większe ciała obce o gładkich brzegach często tamponują ranę i zapobiegają tym samym powstaniu dużego krwawienia.

Zadławienia

Zastosuj manewr Heimlicha: stojąc z tyłu, obejmujemy jedną ręką poszkodowanego na wysokości brzucha a drugą ręką wykonujemy 5 uderzeń między łopatkowych. Jeśli ciało obce nie wyleciało kładziemy nasadę złączonych dłoni między pępkiem a dolnymi żebrami a następnie 5 razy ściskamy do siebie, lekko w górę i wypychamy powietrze z dolnej części płuc poszkodowanego. Uderzenia między łopatkowe i uciśnięcia nadbrzusza wykonujemy naprzemiennie.

Porażenie prądem

Pamiętaj, aby ratując porażonego samemu nie zostać porażonym. Odetnij dopływ prądu najszybciej jak to możliwe. Zadzwoń po pogotowie i straż pożarną. Nie dotykaj porażonego, dopóki dopływ prądu nie zostanie odcięty. Dopiero wtedy sprawdź, czy oddycha. Jeśli to konieczne, zastosuj resuscytację. Upewnij się, czy nie ma złamań lub obrażeń wewnętrznych.

Padaczka

Choremu grozi niebezpieczeństwo zachłyśnięcia oraz uraz głowy, który może doznać, padając na ziemię lub w wyniku nieskoordynowanych ruchów w czasie napadu. Klękamy od strony głowy chorego, a rękoma i udami przytrzymujemy jego głowę, aby zapobiec jej urazom. Nie wolno w czasie ataku chorego unieruchamiać siłą oraz wkładać niczego do ust. Po napadzie należy sprawdzić czy oddycha i jeśli tak należy ułożyć go w pozycji bocznej bezpiecznej.

Urazy głowy

Przy uderzeniu w głowę istnieje niebezpieczeństwo urazu mózgowego i późniejszych poważnych komplikacji. Jeśli głowa krwawi, załóż opatrunek, zabandażuj i każ rannemu leżeć, dopóki nie przyjedzie lekarz.

Atak serca

Najczęstsze objawy ataku serca to ból w klatce piersiowej i okolicach, czasem promieniujący do szyi i ramion. Ofiara może się pocić i tracić przytomność. Wezwij pogotowie. Jeśli chory ma kłopoty z oddychaniem, pomóż mu przybrać wygodną pozycję. Rozepnij obcisłe ubranie. Zachowaj spokój i spróbuj go uspokoić. W przypadku utraty przytomności sprawdź oddech i gdy trzeba, podejmij czynności reanimacyjne.

Reanimacja krążeniowo-oddechowa

Podczas reanimacji dorosłego chory leży na plecach, na twardym podłożu ( w przypadku kobiet w zaawansowanej ciąży podkładamy klin pod prawy bok — aby nie utrudniać dopływu krwi do płodu). Zaczynamy od odgięcia głowy do tyłu i sprawdzenia oddechu. Jeśli nie oddycha na środku klatki piersiowej układamy jedną dłoń, przy czym palce powinny być odgięte ku górze, Drugą dłoń kładziemy na grzbiet dolnej ręki. Ramiona muszą znajdować się w pozycji prostopadłej do klatki piersiowej. Przy wyprostowanych łokciach, na zasadzie dźwigni, naciskamy na mostek, wciskając go na odpowiednią głębokość tj. 5-6 cm w kierunku kręgosłupa z częstotliwością około 100-120 razy na minutę. W przypadku dziecka masaż serca wykonujemy jedną ręką, a u niemowlaka — dwoma palcami. Po wykonaniu 30 uciśnięć udrażniamy drogi oddechowe poszkodowanego i wykonujemy 2 oddechy ratownicze po czym ponownie przechodzimy do ucisków klatki piersiowej.

Uścisk: oddech – 30:2

Procedura wypadkowa

Zasady postępowania przy wypadku:

1. Udzielenie pierwszej pomocy, udanie się do lekarza, uzyskanie zaświadczenia o urazie.

2. W przypadku wezwania służb zewnętrznych (Policja, Pogotowie, Straż Pożarna) powiadomienie numeru alarmowego AWF: 22 834 04 31 wew. 666 o lokalizacji zdarzenia w celu pokierowania zespołu na miejsce wypadku.

3. Powiadomienie przełożonego.

4. Zabezpieczenie miejsce zdarzenia.

5. Niezwłoczne dostarczenie oryginału pisemnego poprawnie wypełnionego zgłoszenia wypadku do Inspektoratu ds. BHP i PPOŻ. - budynek nr 15, pok. nr 3.

6. Uczestniczenie w czynnościach prowadzonych przez Zespół powypadkowy.

7. Zgromadzenie dokumentacji wypadkowej; w tym zaświadczenie o zakończeniu leczenia i rehabilitacji (tzw. druk OL9).

PAMIĘTAJMY: to od nas zależy jak szybko i sprawnie zostanie przeprowadzone postępowanie wypadkowe, nie zwlekajmy ze zgłoszeniem informacji o wypadku!

Formularz zawiadomienia o wypadku

Formularz notatka służbowa

Refundacja okularów korygujących wzrok

Instrukcja (z Zarządzenia Kanclerza AWF nr 23/2019/2020 z dnia 18.12.2019 r. w sprawie zapewnienia okularów korygujących wzrok pracownikom zatrudnionym na stanowiskach pracy wyposażonych w monitory ekranowe)

Refundacja przysługuje pracownikom AWF użytkującym monitor ekranowy przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy.

1. Skierowania na profilaktyczne lub kontrolne badanie okulistyczne wystawia Dział Spraw Pracowniczych.
2. Warunki pracy opisuje Inspektorat ds. BHP i PPOŻ.
3. U pracownika, u którego w wyniku przeprowadzonego badania okulistycznego, na które został skierowany przez Akademię, stwierdzono potrzebę używania okularów  korygujących wzrok i który otrzymał zaświadczenie od lekarza powinien złożyć ww. zaświadczenie w Dziale Spraw Pracowniczych, a następnie zakupić okulary korekcyjne w wybranym przez siebie zakładzie optycznym.
4. Faktura za zakupione okulary korekcyjne powinna być wystawiona na pracownika ubiegającego się o refundację.
5. Następnie należy wypełnić wniosek (załącznik nr 1 do Zarządzenia Kanclerza nr 23/2019/2020) o refundację kosztów zakupu okularów, który można pobrać ze strony internetowej z zakładki BHP lub dokumenty kadrowe.
6. Wypełniony  wniosek  wraz   z   odpowiednimi   załącznikami   należy   złożyć w Inspektoracie ds. BHP i PPOŻ., celem sprawdzenia i zatwierdzenia.
7. Pracownik Inspektoratu ds. BHP i PPOŻ pobiera od pracownika wniosek i oryginał faktury, które złoży w Kwesturze.
8. Po dopełnieniu wszystkich formalności i przyznaniu refundacji wskazana we wniosku kwota jest przekazywana na rachunek bankowy wnioskującego.

SZKOLENIA

Szkolenie BHP dla studentów i doktorantów I roku

Obowiązujące zasady:

Szkolenie BHP realizowane jest w formie kształcenia na odległość (e-learning) realizowanego za pomocą założonego dla danego kierunku i stopnia zespołu w aplikacji MS Teams, w którym zamieszczono prezentację i link do testu w aplikacji  Forms. Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla wszystkich studentów, doktorantów, uczestników studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, rozpoczynających naukę w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Studenci zobowiązani są do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w prezentacji i zaliczenia testu. Test składa się z 15 pytań. Zaliczenie testu następuje po udzieleniu prawidłowych 8 odpowiedzi na 15 pytań. Wynik testu jest podawany na po wysłaniu testu. Jeżeli student nie zaliczy testu w pierwszym podejściu przysługują mu dwa dodatkowe podejścia. Po uzyskaniu minimum 8 punktów test uznaje się za zaliczony i automatycznie przesłany a potem dostarczony do właściwego Dziekanatu. Na podstawie otrzymanych wyników wpisywane będą zaliczenia do wirtualnej uczelni przez Dziekana Wydziału lub osobę przez niego wyznaczoną.

Instrukcja zaliczenia Szkolenia BHP dla studentów: 

1. Zaloguj się do aplikacji MS Teams za pomocą swojego adresu @awf.edu.pl

2. Wejdź na zespół wykładowy, w plikach zespołu została zamieszczona prezentacja BHP (Pliki\Szkolenie z BHP), z którą dokładnie się zapoznaj.

3. Przejdź do czatu w zespole i kliknij na link testu.

4. Wykonaj test zaliczeniowy.

5. Po zatwierdzeniu odpowiedzi pojawi się wynik testu. W przypadku negatywnego wyniku poniżej 8 pkt. można podejść ponownie do rozwiązania testu (studentowi przysługują łącznie 3 podejścia).

6. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia, wynik zostanie automatycznie wysłany i dostarczony do odpowiedniego dziekanatu.

Szkolenia BHP dla pracowników

Szkolenie wstępne BHP

"informacje w opracowaniu..."

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno-biurowych

Poniższe materiały są dostępne wyłącznie w sieci INTRANET, po zalogowaniu się:

Prezentacja

Test

Szkolenie okresowe BHP dla robotników

"informacje w opracowaniu..."

Szkolenie okresowe BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami

Poniższe materiały są dostępne wyłącznie w sieci INTRANET, po zalogowaniu się:

Prezentacja

Test

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznych

"informacje w opracowaniu..."