Aktualności
Mechanizm sygnalizowania o potencjalnych nieprawidłowościach i nadużyciach finansowych przy realizacji projektu pn„ Przebudowa budynku nr 4 pod Centrum Wykładowe wraz z głęboką termomodernizacją budynku”
W związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu „Przebudowa budynku nr 4 pod Centrum Wykładowe wraz z głęboką termomodernizacją budynku” (Umowa o dofinansowanie Nr FENX.01.01-IW.01-0056/24 z dnia 28 02.2025 r.) w ramach działania FENX. 01.01 Efektywność Energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 i wynikającym z niej obowiązkiem upublicznia informacji o możliwości zgłaszania do IZ, IP lub Instytucji Wdrażającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON lub KPP.
Rektor Akademii Wychowania fizycznego w Warszawie informuje, iż sygnały, zgłoszenia i/lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPP lub KPON mogą być przekazywane poprzez:
1) pocztę tradycyjną - w postaci przesyłki listowej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ul. Konstruktorska 3a 02-673 Warszawa,
2) skrzynki nadawczej ePUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego lub publicznej usługi hybrydowej, o których mowa w ustawie z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1045, z późn. zm.),
3) formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl,
4) mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: rownosc.feniks@mfipr.gov.pl lub naduzycia.feniks@mfipr.gov.pl,
5) doręczenia osobistego do kancelarii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub kancelarii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3a, 02-673 Warszawa
Dokument dotyczący podziału zadań (Dział Nauki, Biuro Projektów oraz Kwestura AWF Warszawa) - etap aplikowania i realizacji projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.
WF z AWF - konkursy dla uczestników SPORT KLUBÓW (Umowa MEiN/2022/DPI/37 - w realizacji)
Umowa Nr MEiN/2022/DPI/37
Wartość projektu 36 498 686,00 zł
Termin realizacji zadnia
Realizacja postanowień umowy, w tym wydatkowanie dotacji celowej zostanie zakończone do dnia 31 grudnia 2022 r.
Obszar realizacji zadania
Projekt realizowany jest dla wszystkich województw.
Od kilkunastu lat specjaliści monitorujący kondycję fizyczną dzieci i młodzieży odnotowują systematyczny spadek poziomu sprawności w tej grupie. Pandemia koronawirusa pogłębiła ten stan. Zdalne nauczanie, trwające od wielu miesięcy, spowodowało, że uczniowie ruszają się jeszcze mniej niż przed pandemią, co sprzyja nadwadze, wadom postawy oraz pogarsza ogólną kondycję fizyczną. Dodatkowo trwała izolacja powoduje problemy natury psychologicznej.
W celu zniwelowania negatywnych skutków pandemii oraz poprawy kondycji fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej specjaliści z Akademii Wychowania Fizycznego podjęli się realizacji projektu Aktywny powrót do szkoły – WF z AWF.
Projekt składa się z dwóch etapów:
I - Szkolenia dla nauczycieli
II - Sport Kluby
W ramach realizowanego projektu WF z AWF ogłaszamy dwa konkursy dla uczestników Sport Klubów. Pierwszy skierowany jest do nauczycieli, drugi do uczniów.
1. Regulamin konkursu „Dlaczego warto założyć Sport Klub?” - czas trwania od 22 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
2. Regulamin konkursu „Uczestnik Sport Klubu jest aktywny w wakacje!” - czas trwania od 29 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres: konkurs@wfzawf.pl
Zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów!
WF z AWF: „Aktywny powrót do szkoły - realizacja szkoleń dla nauczycieli w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz podlaskim” (Umowa MEiN/2021/DPI/53 - zakończona)
Umowa Nr MEiN/2021/DPI/53
Wartość projektu 29 323 234,00 zł
Termin realizacji zadnia
Realizacja postanowień umowy, w tym wydatkowanie dotacji celowej zostanie zakończone do dnia 31 grudnia 2021 r.
Obszar realizacji zadania
Projekt realizowany jest w województwach mazowieckim, warmińsko -mazurskim, lubelskim oraz podlaskim.
Grupa docelowa
* Nauczyciele wychowania fizycznego;
* Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.
Etapy realizacji zadania
Etap I – „Szkolenia dla nauczycieli” realizowane w województwach: mazowieckim i warmińsko-mazurskim przez AWF w Warszawie.
Etap II – „Sport Kluby” obejmuje wszystkie województwa.
Cel projektu
Celem głównym projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.
Cele szczegółowe projektu
* Wyposażenie nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w dodatkowe umiejętności związane z realizacją zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozaszkolnych („Sport Kluby”) dla dzieci po okresie pandemii – wielomiesięcznego okresu hipokinezji.
* Wdrożenie dodatkowych zajęć aktywizujących („Sport Kluby”) dzieci i młodzież szkolną umożliwiających poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji.
* Monitorowanie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz przygotowanie wytycznych i rekomendacji praktycznych. Efektem monitoringu będzie raport końcowy, dotyczący aktualnej kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz skutków związanych z pandemią koronawirusa, przygotowywany przez ekspertów z obszaru zdrowie, psychologia i metodyka. Przygotowane zostaną raporty uwzględniające nie tylko diagnozę stanu, ale również praktyczne rekomendacje i wdrożenia, jak w przyszłości działać w monitorowanym obszarze. Raporty będą podsumowaniem prowadzonego w ramach II etapu projektu monitoringu realizowanego w oparciu o specjalnie przygotowane narzędzia badawcze opracowane przez doświadczonych specjalistów krajowych i zagranicznych, naukowców o bogatym doświadczeniu badawczym.
"NastAWF się na rozwój- wzmocnienie pozycji AWF Warszawa na krajowym i europejskim rynku edukacyjnym"
Nr projektu: POWR.03.05.00-00-Z201/17
Okres realizacji: 01-06-2018/30-11-2021
Wartość projektu: 7 872 315,40 PLN
Wrzesień 2018- Rekrutacja dla pracowników AWF [ Moduł 6]
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-060/17
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-060/17
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr POWR.05.03.00-IP.05-00-004/17
Protokół z wyboru partnera
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016 [moduł narzędzia informatyczne]
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu
w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016
Zgodnie z art.33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016, którego dokumentacja została opublikowana na stronie:
http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-1kadrapower342016/
I. Cel projektu:
Podniesienie kompetencji dydaktycznych kadr uczelni w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych m. innymi poprzez:
Szkolenie z obsługi narzędzi informatycznych do naukowych obliczeń statystycznych
II. Proponowany zakres zadań projektowych przewidzianych dla partnera:
Szkolenie z obsługi narzędzi informatycznych do naukowych obliczeń statystycznych: Wsparcie merytoryczne i organizacyjne w realizacji projektu w danym zakresie.
III. Przy wyborze partnera będą brane pod uwagę następujące kryteria:
- Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa,
- Oferowany wkład potencjalnego partnera w realizację projektu,
- Doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze
- Wartość dodana wynikająca z realizacji projektu we współpracy z partnerem
IV. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny zawierać:
- informacje na temat wkładu partnera w realizację projektu (zasoby: ludzkie, organizacyjne, techniczne, finansowe), zaprezentowanie koncepcji realizacji wymienionych zadań przewidzianych dla partnera;
- szacunkową wycenę zadań przewidzianych dla partnera;
- opis doświadczenia w realizacji projektów dotyczących rozwoju kompetencji wskazanych w dokumentacji przedmiotowego konkursu oraz we współpracy z uczelniami wyższymi i partnerami gospodarczymi,
- potwierdzenie możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej i krajowej
V. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny:
- być sporządzone w języku polskim;
- zawierać dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących;
- zawierać sprawozdanie merytoryczno –finansowe za ostatni rok obrotowy(celem oceny potencjału finansowego i merytorycznego);
- zawierać pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prywatnych, ani wobec innych podmiotów;
- zawierać stosowne oświadczenia o posiadaniu potencjału (prawnego, organizacyjnego i merytorycznego do realizacji proponowanych działań.
VI. Termin i tryb rozpatrzenia ofert:
Oferty zostaną rozpatrzone najpóźniej w terminie 3 dni od daty zakończenia naboru przez Zespół Oceniający powołany przez Prorektora ds. Rozwoju. Na podstawie opinii Zespołu Oceniającego Rektor AWF Warszawa dokona wyboru podmiotu, z którym zostanie zawarta umowa partnerska. Od decyzji Rektora nie przysługuje odwołanie.
Oferty złożone po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane w konkursie.
VII. Sposób i termin składania ofert:
Wypełnione i opatrzone podpisem osoby upoważnionej dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w formie pisemnej, osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie ul. Marymoncka 34,
00-968 Warszawa z dopiskiem:
„Nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016
Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie 21 dni od dnia publikacji ogłoszenia o konkursie, w AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34, budynek główny AWF /pod filarami/ Dział Nauki, pokój 115, w godzinach 8.00 - 15:00.
Informacje telefoniczne (22) 834 37 02.
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji zadania, oraz do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
Warszawa, dnia 31 sierpnia 2016 r.
Otwarty nabór na partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016 [moduł językowy]
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu
w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016
Zgodnie z art.33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016, którego dokumentacja została opublikowana na stronie:
http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-1kadrapower342016/
I. Cel projektu:
Podniesienie kompetencji dydaktycznych kadr uczelni w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych m. innymi poprzez:
szkolenie językowe – kurs języka angielskiego (branżowy, specjalistyczny) dla nauczycieli akademickich z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej i sporcie
II. Proponowany zakres zadań projektowych przewidzianych dla partnera:
Szkolenie językowe: Wsparcie merytoryczne i organizacyjne w realizacji projektu w danym zakresie.
III. Przy wyborze partnera będą brane pod uwagę następujące kryteria:
- Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa,
- Oferowany wkład potencjalnego partnera w realizację projektu,
- Doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze
- Wartość dodana wynikająca z realizacji projektu we współpracy z partnerem
IV. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny zawierać:
- informacje na temat wkładu partnera w realizację projektu (zasoby: ludzkie, organizacyjne, techniczne, finansowe), zaprezentowanie koncepcji realizacji wymienionych zadań przewidzianych dla partnera;
- szacunkową wycenę zadań przewidzianych dla partnera;
- opis doświadczenia w realizacji projektów dotyczących rozwoju kompetencji wskazanych w dokumentacji przedmiotowego konkursu oraz we współpracy z uczelniami wyższymi i partnerami gospodarczymi,
- potwierdzenie możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej i krajowej
V. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny:
- być sporządzone w języku polskim;
- zawierać dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących;
- zawierać sprawozdanie merytoryczno –finansowe za ostatni rok obrotowy(celem oceny potencjału finansowego i merytorycznego);
- zawierać pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prywatnych, ani wobec innych podmiotów;
- zawierać stosowne oświadczenia o posiadaniu potencjału (prawnego, organizacyjnego i merytorycznego do realizacji proponowanych działań.
VI. Termin i tryb rozpatrzenia ofert:
Oferty zostaną rozpatrzone najpóźniej w terminie 3 dni od daty zakończenia naboru przez Zespół Oceniający powołany przez Prorektora ds. Rozwoju. Na podstawie opinii Zespołu Oceniającego Rektor AWF Warszawa dokona wyboru podmiotu, z którym zostanie zawarta umowa partnerska. Od decyzji Rektora nie przysługuje odwołanie.
Oferty złożone po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane w konkursie.
VII. Sposób i termin składania ofert:
Wypełnione i opatrzone podpisem osoby upoważnionej dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w formie pisemnej, osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie ul. Marymoncka 34,
00-968 Warszawa z dopiskiem:
„Nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu otwartego nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016
Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie 21 dni od dnia publikacji ogłoszenia o konkursie, w AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34, budynek główny AWF /pod filarami/ Dział Nauki, pokój 115, w godzinach 8.00 - 15:00.
Informacje telefoniczne (22) 834 37 02.
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji zadania, oraz do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
Warszawa, dnia 31 sierpnia 2016 r.
Nabór w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.1 - typ projektów „Wykorzystanie TIK do obsługi procesów związanych z edukacją na uczelniach wyższych" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:
- Instrukcja_wypełniania_wniosku_o_dofinansowanie_POWER_1.1 (1) (1).pdf (802.7 KB)
- nabor na partnera POWER.pdf (218.5 KB)
- harmonogram rpo sierpien2015.docx (70.2 KB)
- ABK nabór partnera.pdf (177.4 KB)
- Otwarty nabór partnera 9-05-2016.doc (2.0 MB)
- Otwarty nabór partnera 4.3 POWER.doc (2.0 MB)
- Rozstrzygnięcie naboru na Partnera 4.3. POWER.docx (14.5 KB)
- Programy lista I 2017.docx (51.7 KB)
- PO WER-1 luty.docx (27.7 KB)
- Zintegrowane Programy Uczelni.docx (13.7 KB)
- ZAPYTANIE 15.V.pdf (442.8 KB)
- Nabór partnera MZ 15.V.pdf (443.1 KB)
- NCN nabór 29sierpnia.docx (68.0 KB)
- 29081700.PDF (583.8 KB)
- Otwarty nabór partnera RPO wady kregoslupa.pdf (220.6 KB)
- Otwarty nabór partnera RPO wady kregoslup1.pdf (220.4 KB)
- Otwarty nabór partnera RPO wady kregoslupa 24.11.pdf (218.4 KB)
- konkursy NCN 2018.docx (19.0 KB)
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.pdf (96.6 KB)
- Załączniki do regulaminu.pdf (153.5 KB)
- Test kompetencji Statistica.pdf (66.0 KB)
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie 1.pdf (306.0 KB)
- Załączniki do regulaminu 1.pdf (424.4 KB)
- Test kompetencji Statistica 1.pdf (247.1 KB)