Fizjoterapia

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2024/2025

Jednolite 5-letnie studia magisterskie stacjonarne

Kierunek - fizjoterapia

Jednolite 5-letnie studia magisterskie stacjonarne

Czas trwania

5 lat

Limit miejsc 2024/2025

 

System Elektronicznej Rekrutacji - SER

Aktywny od 8 maja do 3 lipca 2024 r. https://rekrutacja.awf.edu.pl/default.aspx

Zasady postępowania kwalifikacyjnego

Kandydaci na studia będą przyjmowani według miejsca na liście rankingowej ustalonej na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych.

Punktacja egzaminu ze sprawności fizycznej (0-20 punktów za każdą próbę sprawności, łącznie 0-40 punktów).

Punktacja ocen ze świadectwa dojrzałości (0-72 punktów, 0-24 punktów za każdy przedmiot).

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej, końcowej liczby punktów o miejscu na liście rankingowej decydować będzie w pierwszej kolejności wynik z pisemnej matury podstawowej z języka obcego, w drugiej kolejności wynik z pisemnej matury podstawowej z języka polskiego, a ostatecznie losowanie.

Zasady przeliczania wyników maturalnych

Kandydat uzyskuje sumę punktów, wyliczoną na podstawie wyników wyrażonych w punktach procentowych z trzech najlepiej zdanych przedmiotów z części pisemnej egzaminu maturalnego  – tabele punktowe.

Egzamin sprawnościowy

TAK

8 - 9-10-11 lipca 2024 r.

Egzamin ze sprawności fizycznej obejmuje dwie próby sprawności fizycznej, które kandydat musi ukończyć:

1) przepłynięcie dystansu 50 metrów, stylem wybranym przez kandydata

2) bieg na dystansie: kobiety – 800 metrów, mężczyźni – 1000 metrów

W dniu rejestracji na egzamin należy mieć przy sobie:- dowód osobisty lub paszport- zaświadczenie od lekarza (oryginał oraz kserokopia).

Brak wymienionych dokumentów spowoduje nie dopuszczenie do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Kandydaci /-tki/ w dniu rejestracji otrzymują numer startowy oraz podpisują ubezpieczenie NW.

Pływanie, próba wytrzymałości (opis i filmy pokazowe).

Zasady przeliczania wyników z egzaminów sprawnościowych

tabele punktowe

Kalendarium rekrutacji

16 lipca 2024 r. - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia

https://www.awf.edu.pl/kandydat/Informacje-dla-kandydatow/Terminarz-rekrutacji

Termin składania dokumentów

Przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych w gmachu głównym SG4, których nazwiska rozpoczynają się na litery alfabetu.

17 lipca

A - B - C - Ć -  9:00

D - E - F - G -10:30

H - I - J - K  - 11:30 do 13:00

18 lipca 

L - Ł - 9:00

M - N - O - 10:30

P - R - 11:30 do 13:00

19 lipca

S - Ś - T - 9:00

U - W - V - 10:30

Y - Z - Ź - Ż - 11:30 do 13:00

Niezłożenie dokumentów w terminie wyznaczonym przez wydziałową komisję oznacza rezygnację z podjęcia studiów.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia zobowiązani są, w terminie wyznaczonym przez wydziałową komisję, do złożenia osobiście następujących dokumentów

Lista dokumentów:

1. Podanie o przyjęcie na studia wygenerowane przez SER (System Elektronicznej Rekrutacji).

2. Podanie o wydanie ELS - Elektronicznej Legitymacji Studenckiej wygenerowane przez SER (zdjęcie do ELS – wymagania techniczne).

3. Ksero świadectwa dojrzałości, oryginał dokumentu do okazania w trakcie składania dokumentów..

4. Dowód opłaty za Elektroniczną Legitymację Studencką (22 zł). Kandydaci, którzy byli studentami AWF Warszawa i posiadają  ELS nie wnoszą opłaty.

5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na studiach oryginał - wydane przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych.

Uwagi ogólne

Dla usprawnienia procesu rekrutacji prosimy o dostarczenie dokumentów w białej teczce na gumkę z naklejoną etykietą. Przyjmowane będą tylko kompletne dokumenty.

Teczki prosimy opisywać według wzoru etykieta 2024-1

Statystyki z poprzednich lat

progi punktowe

Regulamin i zasady przyjęć

https://www.awf.edu.pl/kandydat/Informacje-dla-kandydatow/Zasady-rekrutacji-na-studia

Opłata rekrutacyjna

100 zł

Kierunek prowadzi

Wydział Rehabilitacji

Opis kierunku

Studia prowadzone są w Uczelni z tradycjami i doświadczeniem, na powstałym jako pierwszy w Europie Wydziale Rehabilitacji. Dysponujemy doświadczoną i dobrze wykształconą kadrą nauczycieli akademickich oraz znakomitą bazą dydaktyczną i socjalną. Studia w pełni przygotowują do prowadzenia samodzielnej praktyki fizjoterapeutycznej. Wykorzystują wiedzę z zakresu nauk podstawowych i klinicznych, na potrzeby tworzenia, wykonywania oraz weryfikacji programu fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami - stosownie do ich stanu klinicznego i funkcjonalnego.

Tematyka studiów

Absolwent w toku jednolitych pięcioletnich  studiów magisterskich uzyskuje:
- przygotowanie zawodowe do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności oraz wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów,
- umiejętności nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych,
- przygotowanie do profesjonalnego współdziałania i komunikacji w pracach zespołu leczącego,
- przygotowanie do stosowania praktyki opartej na dowodach naukowych.

Zatrudnienie związane jest ze świadczeniem usług wobec jednostek lub populacji osób ze specjalnymi potrzebami w celu przywracania, rozwijania czy utrzymywania maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Usługi te mogą być świadczone tylko przez fizjoterapeutę, lub pod jego kierunkiem i nadzorem. Absolwenci są dobrze przygotowani do planowania, przeprowadzania i kontrolowania procesu rehabilitacji poszpitalnej prowadzonej przez wyspecjalizowane placówki służby zdrowia, a także rehabilitacji ciągłej osób niepełnosprawnych oraz dzieci i osób w wieku zaawansowanym.

Posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do:
- wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej,
- planowania i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii,
- dobieraniu do potrzeb pacjenta wyrobów medycznych i nauki posługiwania się nimi,
- wydawania opinii i orzeczeń odnośnie do stanu funkcjonalnego osób poddawanych fizjoterapii,
- prowadzenia badań naukowych i włączania się w pracę zespołów badawczych,
- kierowania zespołem terapeutycznym,
- organizacji i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność fizjoterapeutyczną,
- szkolenia zawodowego w zakresie podstawowych procedur fizjoterapeutycznych i nauczania przedmiotów zawodowych.

Możliwości zatrudnienia

Absolwent jest przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych w dziedzinie rehabilitacji a pogłębione studia przedmiotów medycznych umożliwiają podejmowanie merytorycznej współpracy z lekarzami różnych specjalności w lecznictwie. Jest przygotowany do pracy w jednostkach badawczych, administracji państwowej i samorządowej oraz szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej. Absolwent może kontynuować edukację w szkole doktorskiej, na studiach podyplomowych i kursach doszkalających.

Kariera dwutorowa sportowców

II stopień

 

Opis kierunku

Studia z Fizjoterapii są ściśle związane z samodzielna praktyką, która wykorzystuje wiedzę z zakresu nauk podstawowych i klinicznych, na potrzeby tworzenia, wykonywania oraz weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami i potrzebami - stosownie do ich stanu klinicznego i funkcjonalnego. Wymagają one przede wszystkim wiedzy z zakresu nauk podstawowych, dotyczących teorii, metodyki i praktyki fizjoterapii oraz diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji. W zakresie umiejętności student uczy się wykonywania zabiegów z fizykoterapii, kinezyterapii, procedur terapii manualnej i masażu oraz stosowania środków, zabiegów i metod specjalnych. Uzyskane w trakcie kształcenia efekty dotyczą także specyficznych badań i testów funkcjonalnych, które są niezbędne nie tylko dla właściwego doboru środków fizjoterapii i metod terapeutycznych, ale służą także kontroli uzyskiwanych efektów fizjoterapii, co pozwala na weryfikacje oraz modyfikację podjętego programu postępowania terapeutycznego.

Tematyka studiów

Oferta edukacyjna obejmująca studia II stopnia o profilu ogólnoakademickim (studia magisterskie) z zakresu Fizjoterapii dotyczy wiedzy z zakresu nauk podstawowych, medycznych, klinicznych, behawioralnych i społecznych oraz nauk ekonomicznych i zdrowia publicznego; umiejętności zastosowania wyżej wymienionej wiedzy w praktyce, związanych nieodłącznie z koncepcją atrybutów wynikających z ukończenia studiów na danym poziomie. Od studentów oczekiwać będzie się określonych kompetencji personalnych i społecznych. Fizjoterapia jest ze swej istoty nauką stosowaną, co oznacza, że zdefiniowane wzorcowe efekty kształcenia związane są z wiedzą i umiejętnościami teoretycznymi, jak i praktycznymi oraz kompetencjami społecznymi a zawód fizjoterapeuty zawodem zaufania społecznego. Studia na kierunku Fizjoterapia należą do grupy studiów konsekutywnych. Warunkiem wejścia na II stopień studiów tego kierunku jest osiągnięcie przez kandydata efektów kształcenia oraz kompetencji sformułowanych dla absolwentów stopnia I studiów na kierunku Fizjoterapia.

Możliwości zatrudnienia

Absolwent jest przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych w dziedzinie rehabilitacji a pogłębione studia przedmiotów medycznych umożliwiają podejmowanie merytorycznej współpracy z lekarzami różnych specjalności w lecznictwie. Jest przygotowany do pracy w jednostkach badawczych, administracji państwowej i samorządowej oraz szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej. Absolwent może kontynuować edukację na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich), studiach podyplomowych i kursach doszkalających.