Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w AWF Warszawa

We wtorek 27 września br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2022/2023. Uroczystość inauguracji odbyła się z należytym akademickim ceremoniałem.

W uroczystości udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowni. W ceremonii uczestniczyli również reprezentanci środowiska sportowego.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał JM prof. Bartosz Molik Rektor AWF Warszawa, który powitał gości oraz wszystkie osoby zgromadzone na Hali Gier a następnie wygłosił przemówienie inauguracyjne.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie listu gratulacyjnego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Słowa listu odczytała Pani Paulina Malinowska-Kowalczyk Doradca Prezydenta RP. Następnie głos zabrał Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie m.st. Warszawy Janusz Samel, który odczytał list Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W dalszej kolejności głos zabrał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, a następnie Dyrektor Generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec, który odczytał list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Po wystąpieniu Wiceprezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej generała Wiesława Leszka Ząbka, głos zaprał Prorektor ds. Nauki prof. Paweł Tomaszewski, który m.in. odczytał  fragment listu gratulacyjnego od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W trakcie uroczystości miała również miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń pracownikom Uczelni:

Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę zostali odznaczeni:

• Pani Agnieszka Teresa Niemierzycka
  • Pani Beata Targosińska
  • Pan Tomasz Marian Skiba

Odznaki "Za Zasługi dla Sportu" otrzymali:

• dr hab. prof. AWF Jakub Adamczyk - srebrną
  • dr Karol Gryko - brązową

Podczas Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza tegorocznym absolwentom studiów magisterskich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:

Z Wydziału Wychowania Fizycznego:

• mgr Paulina Piątkowska, kierunek wychowanie fizyczne,
  • mgr Magdalena Gębala, kierunek turystyka i rekreacja,
  • mgr Roksana Jakubowska, kierunek sport.

Z Wydziału Rehabilitacji:

• mgr Julia Okrasa, kierunek terapia zajęciowa,
  • mgr Natalia Grzęda, kierunek pielęgniarstwo,
  • mgr Julia Kaczmarek, kierunek fizjoterapia.

Z Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej:

• mgr Oliwia Kuśmierczyk, kierunek fizjoterapia,
  • mgr Aleksandra Żendzian, kierunek wychowanie fizyczne.

Uroczyste ślubowanie złożyli wybrani studenci pierwszego roku, którzy zostali przyjęci na studia w AWF Warszawa z najlepszymi wynikami w procesie rekrutacji. Akt ślubowania przeprowadziła prof. Ida Wiszomirska Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia a JM Rektor dokonał pasowania na studenta.

Tradycją naszej Uczelni jest zapraszanie na inaugurację absolwentów z Rocznika, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów. Przesłanie od absolwentów Rocznika 1972-1976 wygłosiła Pani Profesor Jolanta Mogiła-Lisowska.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Aleksandra Cader a później Łukasz Tomaszuk - Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów.

Wiele ważnych słów w kontekście nieocenionej roli aktywności fizycznej wśród najmłodszych, zostało wypowiedzianych przez prof. dr. hab. Andrzeja Kosmola w Jego wykładzie inauguracyjnym nt. "Od Alfabetu fizycznego do społeczeństwa wykształconego fizycznie".

Dziękujemy wszystkim gościom i sympatykom naszej Alma Mater, że byliście z nami.

Fot. Marcin Selerski - galeria zdjęć z wydarzenia

Materiały filmowe na fb: zapis z transmijsji oraz klip video

Listy gratulacyjne z życzeniami z okazji inauguracji roku akademickiego 2022/2023 przysłali również:

data publikacji: 2022.09.30