Wykład prof. Sat Bir Khalsy neurofizjologa z Harvard Medical School

Dnia 11 stycznia 2016 gościliśmy wybitnego neurofizjologa z Harvard Medical School  Profesora Sat Bir Khalsę.

Profesor wygłosił wykład pt. "Nowe aplikacje Mind-Body Medicine w edukacji fizycznej, zdrowotnej i terapeutycznej" oraz przeprowadził praktyczne ćwiczenia wg tradycji Kundalini Jogi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Sat Bir Singh Khalsa, Ph.D., kieruje badaniami biomedycznymi nad systemem jogi od 2001 roku. Praktykuje jogiczny styl życia od 1971 roku i jest certyfikowanym instruktorem Kundalini Jogi w tradycji Yogi Bhajana. Prof. Khalsa jest dyrektorem badań w Kundalini Research Institute i w Kripalu Center for Yoga & Health, pracownikiem naukowym w Benson Henry Institute for Mind Body Medicine i profesorem medycyny na Harvard Medical School. Kierował badaniami oceniającymi użyteczność jogi w walce z zaburzeniami w postaci bezsenności, stresu i lęku, a także przydatność jogi w programach szkół publicznych. Ściśle współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Terapeutów Jogi (IAYT; International Association of Yoga Therapists), przewodniczy corocznym sympozjom na temat badań jogi i sprawuje funkcję redaktora naczelnego w International Journal of Yoga Therapy. Jest autorem pierwszej książki o jodze wydanej przez Harvard Medical School pt. "Your Brain on Yoga" i jest redaktorem podręcznika medycznego The Principles and Practice of Yoga in Health Care (Zasady i praktyka jogi w ochronie zdrowia).
Od 2005 roku prowadzi kurs Mind-Body Medicine w Harvard Medical School.

data publikacji: 2016.01.14