Wygraj staż w fundacji Cezarego Trybańskiego!

Zapraszamy do udziału w stażach praktyk trenerskich oraz menedżerskich w Fundacji Sport To Connect, prowadzonej przez Cezarego Trybańskiego, pierwszego Polaka, który zagrał w NBA.

Stażyści będą uczestniczyć na wszystkich poziomach funkcjonowania projektu TRYBAŃSKI BASKETBALL ACADEMY oraz organizacji - Fundacji Cezarego Trybańskiego Sport To Connect. Stażyście zostanie przypisany opiekun stażu, a w trakcie trwania będzie uczestniczył w minimum 80 godzinach szkoleniowych (20 godzin w miesiącu). Szkolenie potrwa 3 miesiące i głównym celem będzie przekazywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie sportu oraz zarządzania.

W programie stażu:

1. Zapoznanie z programem szkoleniowym TBA, zapoznanie się z całym programem szkoleniowym, konspektami programu oraz zasadami jego tworzenia.
  2. Uczestnictwo w treningach wszystkich grup wiekowych.
  3. Współprowadzenie treningów grupowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  4. Spotkania teoretyczne/mentoringowe z Cezarym Trybańskim, mające na celu wsparcie studentów w rozwoju potencjału i kompetencji, a także w świadomym kształtowaniu ścieżki rozwoju zawodowego.
  5. Zapoznanie się ze strukturą funkcjonowania Fundacji oraz Akademii.
  6. Zapoznanie z zasadami funkcjonowania i zarządzania organizacją.
  7. Udział w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Fundację Sport To Connect.

JAK SIĘ DOSTAĆ?

Stażyści będą wyłonieni w formie konkursów dla studentów AWF:

A. ze specjalizacji instruktorskiej oraz trenerskiej z koszykówki w roku akademickim 2021/2022 (2 miejsca)

B. ze specjalizacji menedżerskich (1 miejsce)

Ad. A. Zadania konkursowe (1 do wyboru) dla studentów specjalizacji instruktorskiej oraz trenerskiej z koszykówki (2 miejsca)

1. Scenariusz zajęć treningowych
    • Temat: Nauka techniki wykonania rzutu (dowolnego) lub dowolny inny temat z metodyki koszykówki obejmujący nauczanie wykonania elementu technicznego;
    • Czas: 60 min
    • Adresat:  Grupa dzieci (7-11 lat) – początkująca;
    • Forma: Dowolna
  2. Scenariusz zajęć otwartych
  • Cel: Zachęcenie dzieci do trenowania koszykówki;
  • Czas: 60 min;
  • Adresat: Grupa dzieci, które pierwszy raz przychodzą na zajęcia z koszykówki;
  • Forma: Dowolna

UWAGA: W ramach odbytego stażu studentowi zostaną zaliczone praktyki zawodowe wynikające z programu specjalizacji.

Ad. B. Zadania konkursowe (1 do wyboru) do wyboru dla studentów specjalizacji menedżerskich (1 miejsce)

1. Zaplanowanie eventu dla Fundacji Cezarego Trybańskiego Sport To Connect, którego celem byłaby popularyzacja koszykówki jako gry zespołowej.
    • Przeprowadzenie researchu dotyczącego cyklicznie odbywających się eventów oraz ich znaczenia w otoczeniu. Stworzenie listy. Próba pozycjonowania eventu organizowanego dla fundacji;
    • Opracowanie koncepcji imprezy, m.in. rodzaj imprezy, liczba uczestników, miejsce, termin i czas imprezy, program, goście etc.
    • Opracowanie logo imprezy;
    • Przygotowanie potencjalnej listy sponsorów wraz z uzasadnieniem ich potencjalnego zainteresowania (korzyści) oraz napisanie wizytówki imprezy dla potencjalnych sponsorów;
    • Opracowanie planu promocji eventu z wykorzystaniem nowych mediów;
    • Forma dowolna.
  2. Wykorzystanie potencjału sportowca wyczynowego w kontekście wpływu społecznego
  • Mapowanie obszarów takiego wpływu (opisz, do jakich działań mających na celu osiągnięcie wpływu społecznego można wykorzystać potencjał wizerunku znanego sportowca);
  • Krótkie opisanie projektu, który wpisywałby się w założenia osiągnięcia jednego z takich wpływów;
  • Przedstawienie postrzeganych zewnętrznych możliwości finansowania takiego projektu;
  • Forma dowolna.

UWAGA: W ramach odbytego stażu studentowi zostanie zaliczona liczba godzin odbytych praktyk zawodowych wynikających z programu specjalizacji.

Prace w dowolnym formacie można nadsyłać do 31 maja 2021 r. na adres:

• dla studentów specjalizacji instruktorskiej oraz trenerskiej z koszykówki w roku akademickim 2021/2022 ewa.cybulska@awf.edu.pl - w tytule maila prosimy wpisać „Gra o staż”

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch etapach:

• Etap 1 – Komisja składająca się z pracowników AWF Warszawa nominuje 5 prac do etapu 2. Komisja wskaże nominowanych do 11 czerwca 2021 r. Prace studentów uczestniczących w specjalizacji instruktorskiej oraz trenerskiej z koszykówki w roku akademickim 2021/2022 będą oceniali pracownicy Zakładu Gier Sportowych: dr Karol Gryko oraz dr Bogusław Słupczyński. Prace studentów ze specjalizacji menedżerskich będą oceniali pracownicy Katedry Zarządzania, Organizacji i Ekonomii: dr hab. prof. AWF Monika Piątkowska, dr Anna Mazurkiewicz-Pizło, dr Paweł Zembura i mgr Marek Glenc.
  • Etap 2 – Kapitała konkursu wyłoni zwycięzców konkursu stażowego do 18 czerwca 2021 r. W skład Kapituły wejdą: JM Rektor AWF Warszawa prof. dr. hab. Bartosz Molik, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, dr hab. Jolanta Żyśko, reprezentanci Fundacji Cezarego Trybańskiego Sport To Connect.

Po zakończeniu stażu każda osoba otrzymuje dokument potwierdzający odbycie stażu oraz zdobyte przez niego umiejętności. Dla najlepszych stażystów istnieje możliwość późniejszego zatrudnienia w Akademii.

data publikacji: 2021.05.04