Wybrano Zarząd AZS na kadencję 2018-2020

W dniach 16 – 17 czerwca br.  w Warszawie odbył się XXVII Zjazd AZS, na którym m.in. wybrano nowe władze Związku. Prezesem Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego na kadencję 2018-2020 został prof. dr hab. Alojzy Nowak.

AZS został w ubiegłym roku wybrany najlepszą organizacją sportu akademickiego na świecie, więc poza Polską nasza pozycja jest bardzo silna. Jednym z głównych naszych zadań będzie wzmocnienie naszej pozycji w kraju, bo tu nie zawsze jest tak, jak powinno być – powiedział nowy prezes AZS.

Największa organizacja studencka w Polsce wybrała, oprócz prezesa, także nowy zarząd.

Jednym z sześciu wiceprezesów AZS, obok wiceprezesa ds. upowszechniania kultury fizycznej Tomasza Wróbela, ds. zagranicznych Mariana Dymalskiego, ds. organizacyjnych Adama Roczka, ds. rozwoju Mariusza Walczaka i ds. finansowych Jakuba Kosowskiego, został Maciej Hartfil, Kanclerz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, który objął „tekę sportu”.

Nowym Sekretarzem Generalnym został Dariusz Piekut.

AZS jest największą i najstarszą organizacją studencką w Polsce. W tym roku obchodzi 110 rocznicę istnienia. Ma 40 tysięcy członków, a w jego barwach wciąż startuje wiele gwiazd światowego sportu, którzy stanowią o sile polskich reprezentacji m.in. w lekkiej atletyce, pływaniu, szermierce i sportach walki. Drugim filarem działania AZS jest upowszechnianie sportu w środowisku akademickim, czyli organizacja zajęć sportowych w klubach uczelnianych. Sztandarową imprezą są Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane w ponad 40 dyscyplinach, w których co roku startuje ponad 150 uczelni całego kraju.

Gratulujemy nowym władzom i życzymy samych sukcesów!

Fot. materiały AZS

data publikacji: 2018.06.18