Wizyta studyjna studentów Turystyki i Rekreacji

Studenci IV i VI semestru kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalizacja Obsługa Ruchu Turystycznego, 26 marca samodzielnie zorganizowali wyjazd studyjny do Krakowa. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy na temat organizacji imprez i wydarzeń w nowoczesnych obiektach eventowo-kongresowych, a także integracja studentów.

Pierwszym punktem programu była wizyta studyjna w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Studenci mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą obiektu, jego ofertą i możliwościami organizacyjnymi. Poznali także specyfikę organizacji różnego rodzaju imprez, takich jak kongresy, konferencje, targi i koncerty. Wizytę prowadzili pani Wiktoria Biel oraz pan Jacek Boruch, specjaliści do spraw sprzedaży w ICE Kraków. Przyszłych event managerów i specjalistów ds. turystyki szczególnie interesowały ceny najmu przestrzeni oraz możliwości, jakie można uzyskać dzięki ich przearanżowaniu.

Po południu studenci udali się na spacer do parku Zakrzówek, który znajduje się w sąsiedztwie nieczynnego kamieniołomu. Ten swobodny czas stanowił doskonałą okazję do relaksu oraz integracji w urokliwych okolicznościach przyrody. Ostatnimi atrakcjami były parku trampolin oraz gra miejska na Rynku Głównym.

Wyjazd do Krakowa był niezwykle udanym wydarzeniem, dopisała zarówno pogoda, jak i humor. Studenci nie tylko poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności, ale także zintegrowali się i miło spędzili czas. Wykazali się również odpowiedzialnością i umiejętnością reagowania na nieprzewidziane sytuacje. Opiekę merytoryczną nad organizacją wyjazdu sprawowały panie dr Agnieszka Muszyńska i Anna Ostrowska-Tryzno.

Tekst: Agnieszka Muszyńska

Zdjęcia: Anna Ostrowska-Tryzno, Alicja Żmuda