WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły

Wczoraj w Hali Gier AWF Warszawa odbyła się oficjalna inauguracja szkoleń dla nauczycieli realizowanych w ramach programu MEiN i AWF „WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły”!

W wydarzeniu wziął udział m.in. JM prof. Bartosz Molik Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Prorektor ds. Filii AWF Warszawa w Białej Podlaskiej prof. Jerzy Sadowski oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Prorektor ds. Nauki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. Agnieszka w Maciejewska-Skrendo – przewodnicząca Zespołu Zdrowie - W ZDROWYM CIELE ZDROWY RUCH.

1 czerwca około 100 nauczycieli z województwa mazowieckiego szkoliło się pod okiem naszych specjalistów, łącznie od soboty 29 maja w AWF Warszawa odbyło szkolenie ponad 300 osób.

Nauczyciele, którzy ukończą szkolenie będą mogli wraz ze swoimi szkołami aplikować o środki na dodatkowe zajęcia dla uczniów.

Od września rozpocznie się II etap Programu - „Sport Kluby”- poprawa kondycji fizycznej uczniów poprzez ich udział w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach sportowych.

Każdy nauczyciel, który brał udział w szkoleniach, otrzyma certyfikat - jego szkoła będzie mogła wystąpić o dodatkowe środki na zajęcia sportowe. To warunek programu. Zajęcia rozpoczną się od września. Przewidujemy zajęcia dla uczniów 2 razy w tygodniu po 60 minut w 20 osobowych grupach. W tym roku - minimum 300 tys. godzin zajęć.

Rekrutacja na szkolenia wciąż trwa. Do tej pory zgłosiło się w całym kraju ok. 40 tys. nauczycieli.

Rejestracja i zasady logowania - instrukcja

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.wfzawf.pl.

Fotorelacja z I tury szkolenia w AWF Warszawa.

data publikacji: 2021.06.02