V Ogólnopolska Debata o Edukacji Fizycznej w Polsce

To już piąty raz, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej organizują Ogólnopolską Debatę o Edukacji Fizycznej w Polsce. Na spotkaniach w poprzednich latach gromadziliśmy osoby z różnych środowisk, dla których edukacja fizyczna, zdrowie i biologiczna jakość młodych polskich pokoleń stanowiły ważny problem społeczny. W tym roku pragniemy podsumować dotychczasowe działania Uczelni w tej dziedzinie i przedstawić naszą prognozę na nadchodzące lata. Chcemy wskazać wielkie zagrożenia społeczne, jakie niesie niedocenianie wagi tych problemów i wymienić przykładowe drogi ich przezwyciężania.

Mottem debat było wezwanie Jana Zamoyskiego sformułowane w Akcie Fundacyjnym Akademii Zamojskiej „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Pragniemy ponowić wołanie wielkiego Kanclerza Rzeczpospolitej Obojga Narodów i wezwać wszystkich do podjęcia wszelkich starań zapobiegających systematycznemu obniżaniu się sprawności fizycznej młodych pokoleń; lawinowemu wzrostowi liczby osób z nadwagą i otyłością; lekceważeniu fundamentalnych, biologicznych potrzeb dzieci wychowujących się w naszej Ojczyźnie a w efekcie braku troski o przyszły byt Narodu.

Serdecznie zapraszamy do Auli Uczelni w dniu 28 listopada 2016 roku, początek obrad - godz. 9.45.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Prosimy o zarejestrowanie swej obecności na Debacie poprzez wypełnienie formularza na stronie: ncbkf.pl/rejestracja

data publikacji: 2016.11.25