Sukcesy w futsalu kobiet z AZS-AWF Warszawa

Miniony weekend stał pod znakiem wielkich piłkarskich emocji. W sobotę 23 stycznia w hali sportowej przy ulicy Banacha rozegrano Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Futsalu Kobiet. W turnieju wystąpiły reprezentacje pięciu uczelni wyższych z naszego regionu.

Zawodniczki AZS-AWF, uchodzące za faworytki imprezy, potwierdziły dominację  wśród studenckich zespołów w Warszawie i na Mazowszu, pokonując kolejno Uniwersytet Warszawski 4:1,Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego 5:0, Szkołę Główną Handlową 3:0, Wojskową Akademię Techniczną 5:0 i po raz szósty z rzędu zdobyły mistrzostwo w tych prestiżowych rozgrywkach.

Dzień później w niedzielę 25 stycznia w podpoznańskim Kórniku reprezentantki naszej Uczelni rozegrały mecz w ramach Ekstraligi Futsalu Kobiet, wysoko pokonując tamtejszą Kotwicę 7:2.

Wygrana nie przyszła jednak łatwo, mecz był bardzo zacięty i obfitował w wiele emocjonujących sytuacji. Gospodynie postawiły bardzo trudne warunki z determinacją grając do ostatnich sekund pojedynku.

Zwycięstwo nad Kotwicą Kórnik było bardzo ważne dla układu tabeli w Ekstralidze i przypieczętowało awans naszego zespołu do fazy play off. Aktualnie drużyna AZS-AWF Warszawa zajmuje drugie miejsce w grupie północnej tej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

Fot. Maria Worosilak

data publikacji: 2016.01.26