Studenci AWF Warszawa wspierają służby w zwalczaniu epidemii

W związku z pandemią koronawirusa studenci AWF Warszawa nie pozostają obojętni i angażują się aktywnie w działania mające na celu zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wspierają osoby starsze i przebywające na kwarantannie.

Nasi studenci odpowiedzieli na apel Ministerstwa Zdrowia i zgłosili się do pomocy w zwalczaniu pandemii koronawirusa - najliczniejszą grupę stanowią studenci pielęgniarstwa - III roku studiów licencjackich oraz magisterskich.

Mamy także relację od naszej studentki III roku wychowania fizycznego kapral Gabrieli Krawczyk, która pełni czynną służbę w 62 Batalionie Lekkiej Piechoty w Radomiu, wchodzącym w struktury 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do zadań plutonu, do którego została powołana, należy m.in. zabezpieczenie ludności cywilnej, współpraca z policją oraz innymi służbami, dostarczanie żywności, wspieranie osób podannych kwarantannie oraz inne zadania wynikające z potrzeby zapobiegania oraz opóźniania rozprzestrzeniania koronawirusa.

Jesteśmy dumni z naszych studentów, gratulujemy wspaniałej obywatelskiej postawy oraz życzymy zdrowia.

data publikacji: 2020.03.30