Studenci AWF Warszawa uczestniczyli w Meeting Industry Sustainability Forum 2023

Studenci II stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja wraz z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Amatorów Turystyki mieli okazję uczestniczyć w pierwszej edycji Meeting Industry Sustainability Forum  (MISF) 2023, która odbyła się 21 listopada 2023 r. w Warszawie. MISF 2023, międzynarodowe wydarzenie poświęcone kwestiom ESG (Environmental, Social, Governance) w branży spotkań, zostało zorganizowane w Arche Hotel Krakowska przez Travel Bidder Sp. z o. o. W spotkaniu brało udział liczne grono ekspertów i uczestników z różnych państw. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT) oraz Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

Uczestnicząc w kongresie MISF 2023, studenci mieli okazję zdobyć cenną wiedzę na temat kierunków zrównoważonego rozwoju w sektorze spotkań i wydarzeń. Prezentacje i panele dyskusyjne koncentrowały się na zagadnieniach ESG (czyli środowiska naturalnego, społeczeństwa i ładu korporacyjnego) w obszarach: mobilności, zakwaterowania, destynacji oraz greenwashing’u. Rozważania dotyczyły odpowiedzialnego podróżowania, zrównoważonego rozwoju, minimalizacji kosztów podróży, ekologicznych zachowań w hotelach oraz podczas podróży, dbania o środowisko. Prelegenci przedstawili wiele ciekawych innowacji, które mogą poprawić jakość usług w turystyce.

Każdy panel dyskusyjny poprzedzały wykłady wprowadzające w tematykę. Dusan Borovcanin, CEO Serbia Convention Bureau, przedstawił etapy przygotowania oferty i drogę do zwycięstwa w konkursie na organizację targów EXPO 2027 w Belgradzie. Motywem wiodącym wydarzenia jest hasło -  „Play for humanity: sport and music for all”. Marta Mills, Senior Consultant TOPOSPHY, analizowała kluczowe wyzwana i dostępne wsparcie dla firm z sektora hotelarsko - gastronomicznego. Chritina Russe (Deputy Secretary General ECTAA) promowała zrównoważony rozwój w branży turystycznej oraz zachęcała do odpowiedzialnego podróżowania.

W dyskusjach brali udział eksperci i praktycy z branży turystycznej i hotelarskiej: m.in. Cezary Wilemajtys (General Manager United Partners), Filip Dudek (Director of Sales Barcelo Hotel Group), Liu Ping (Founder China Star). Po zakończonych obradach, studenci mieli okazję uczestniczyć w koncercie chopinowskim oraz degustacji polskich i hiszpańskich specjałów.

Relacja: Nela Biernacka, Karol Budzich, Patrycja Gołębiowska, Kinga Jakubowska

Fot. Anna Ostrowska - Tryzno