Spotkanie studentów z Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

W ramach wykładu z przedmiotu „Regionalne strategie turystyczne” studenci II roku studiów magisterskich kierunku Turystyka i Rekreacja spotkali się z Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, Panem Rafałem Szmytke. Podczas spotkania omówiona została struktura, zakres działania oraz historia Polskiej Organizacji Turystycznej. Przedstawiona została również strategia promocji polskich produktów turystycznych zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Poruszono również kwestie związane z alokacją funduszy na rozwój turystyki przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także informacji na temat aktualnych środków finansowych, jakie resort przeznacza na inicjatywy wspierające sektor turystyczny w Polsce.
Szczególnie zaskakujące były prezentowane wyniki rankingów, w których Polska zajmuje wysokie miejsce na liście najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych. Zainicjowana dyskusja dała możliwość przedstawienia spostrzeżeń i pomysłów dotyczących rozwoju regionów z perspektywy słuchaczy.
Spotkanie z Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej było inspirującym doświadczeniem, pozwalającym spojrzeć na branżę turystyczną z nowej perspektywy. Otrzymana wiedza oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z liderem branży turystycznej z pewnością będą miały wpływ na przyszłą ścieżkę zawodową i zaangażowanie w rozwój turystyki w Polsce absolwentów kierunku.

Tekst: Klaudia Popek
Zdjęcie: Agnieszka Muszyńska