Sportowy sukces studentki AWF Warszawa

Zuzanna Wiecheć, studentka III roku Fizjoterapii, wraz z zawodniczkami z nieoficjalnej (jeszcze) polskiej kadry narodowej kobiet w piłce wodnej, po raz drugi wywalczyła tytuł mistrzyń Litwy. W dodatku jest pierwszą polską piłkarką wodną występującą w klubie zagranicznym, a także pierwszą polską waterpolistką w rozgrywkach Europejskiej Ligi. Ze swoją słowacką drużyną Olympią Koszyce, wywalczyła po raz piąty w historii klubu i w swojej karierze tytuł mistrzyń Słowacji.

Pierwsze sukcesy w tej dyscyplinie sportu Wiecheć zaczęła osiągać w 2015 roku. Wtedy zdobyła mistrzostwo Polski młodzików jako zawodniczka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ze względu na brak możliwości do treningów i gry w Polsce - brak drużyn i rozgrywek kobiecych w piłce wodnej, zdecydowała się kontynuować karierę sportową na Słowacji. Na szczęście rozwój kobiecej piłki wodnej w Polsce nabiera rozpędu. Istnieje już pierwsza drużyna klubowa, a coraz więcej dziewcząt chce uprawiać tę dyscyplinę w różnych ośrodkach i klubach pływackich. W planach jest dalsze popularyzowanie piłki wodnej wśród kobiet, a w przyszłości utworzenie oficjalnej polskiej drużyny narodowej kobiet w kategorii seniorek juniorek.

data publikacji: 2023.06.07