SportGeneracja w AWF Warszawa

W środę 15 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbędzie się kolejna edycja cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą SportGeneracja. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, której głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Fundację tworzą byli lekkoatleci, olimpijczycy m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka, Paweł Januszewski.
Patronat honorowy nad tegorocznym cyklem SportGeneracją objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka.

Podczas imprezy każde dziecko otrzymuje numer startowy i koszulkę.
Dzieci rozpoczynają „przygodę lekkoatletyczną" od biegu integracyjnego Waterrr Run na dystansie ok. 1 km. Wszyscy po ukończeniu tego biegu otrzymają pamiątkowy medal.
Następnie uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach lekkoatletycznych według podziału na kategorie wiekowe.
a) biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
d) bieg sztafetowy 4x200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

SportGeneracja jest kierowana do dzieci klas IV, V i VI szkół podstawowych. Udział w akcji jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół.
Szkoły dokonują zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego, który jest dostępny na stronie internetowej www.sportgeneracja.pl w zakładce REJESTRACJA do 1 dnia przed datą rozpoczęcia. Zachęcamy do rejestracji !

data publikacji: 2016.06.07