Projekt „Narodowa Reprezentacja Akademicka”

Narodowa Reprezentacja Akademicka to kontynuacja projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z AZS, polegającego na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców i umożliwienie im połączenia kariery sportowej z nauką (kariera dwutorowa). Obejmuje on dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej.
Wsparcie finansowe kierowane będzie bezpośrednio do uczelni, na których studiują uprawnieni do udziału w projekcie zawodnicy. Środki mogą zostać przeznaczone przez uczelnie na organizację indywidualnego toku studiów (do 100 godzin rocznie), przygotowanie i wprowadzenie możliwości kształcenia na odległość bądź na spotkania zawodników z tutorem lub opiekunem dydaktycznym (do 10 godzin rocznie).

Beneficjentami I edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” jest 26 studentów naszej Uczelni:
- 19 studentów na Wydziale Wychowania Fizycznego
- 6 studentów na Wydziale Rehabilitacji
- 1 student na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu Filii AWF Warszawa w Białej Podlaskiej

Studencie, jeżeli jesteś zawodnikiem szkolenia olimpijskiego, medalistą igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata i Europy, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studentem sportowcem z niepełnosprawnościami  lub studentem sportowcem posiadającym klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M) możesz przystąpić do II edycji projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka. Chęć przystąpienia do projektu należy zgłaszać do Akademickiego Związku Sportowego lub do swoich związków sportowych albo elektronicznie przez formularz zgłoszeniowy do dnia 30 października 2020 r. do godz. 23.45.

Wszelkie pytania można kierować do Pełnomocnika Rektora ds. Sportu:
dr Przemysław Zybko
e-mail: przemyslaw.zybko@awf.edu.pl

Zadanie zlecone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie realizowane na podstawie art. 404 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.).

data publikacji: 2020.10.19