Prof. Yeshayahu "Shayke" Hutzler gościem AWF Warszawa

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Czwartkowego Seminarium Uczelnianego. Tym razem wyjątkowo spotkanie odbędzie się w środę 25 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Auli im. prof. Z.Gilewicza.

Wykład nt. „Universal design and inclusion in physical education and sport" wygłosi Profesor Yeshayahu "Shayke" Hutzler. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Prof. Yeshayahu "Shayke" Hutzler jest Dyrektorem Graduate School, Zinman College of Physical Education and Sport Sciences w Instytucie Wingate, Netanya, Israel; Konsultantem Naukowym w Israeli Sport Center for the Disabled; Redaktorem naczelnym kwartalnika naukowego Adapted Physical Activity Quarterly, Prezydentem Międzynarodowej Federacji Adaptowanej Aktywności Fizycznej (IFAPA) w kadencji 2007-2011 i Przewodniczącym Komitetu Naukowego 20. Międzynarodowego Sympozjum Adaptowanej Aktywności Fizycznej 11-15 czerwca 2015 r.

Od początku swojej kariery zajmuje się interdyscyplinarną tematyką badań związaną z fizjologią, jak również aspektami psychospołecznymi sfery ruchowej osób niepełnosprawnych. Ważnym wkładem Profesora Hutzlera w obszar adaptowanej aktywności fizycznej (APA) jest rozwijanie od 1999 roku koncepcji wzmocnienie (empowermentu) jako celu i metody, oraz opracowanie Podejścia Systemowego Ekologicznie Modyfikowanego (Systematic Ecological Modification Approach - SEMA) w zarządzaniu programami i praktycznych adaptacjach.

Opublikował kilka książek i ponad 70 artykułów recenzowanych w międzynarodowych i krajowych czasopismach naukowych. Oprócz wcześniejszych publikacji na temat aktywności fizycznej osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i porażeniem mózgowym, niedawno opublikował prace eksperymentalne i systematyczne przeglądy piśmiennictwa na temat niepełnosprawności intelektualnej i autyzmu.

Prof. Shayke Hutzler był i jest zaangażowany w wiele projektów europejskich, w tym w program międzynarodowych studiów magisterskich APA w Leuven oraz projekty badawcze i dydaktyczne związane z uniwersytetami w Limerick, Oslo i Ołomuńcu.

data publikacji: 2015.11.12