Pracownik AWF Warszawa koordynatorem przygotowań olimpijskich Tokyo 2021

Miło nam poinformować, że z dniem 1 stycznia 2021 r. dr Artur Kruszewski z Katedry Sportów Indywidualnych Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa został powołany przez Polski Związek Zapaśniczy na koordynatora przygotowań olimpijskich Tokyo 2021.

Dr Artur Kruszewski od 25 lat związany jest z sekcją zapaśniczą AZS AWF Warszawa, jest trenerem głównym Akademickiej Reprezentacji Polski.

Praca szkoleniowa przyniosła liczne sukcesy jego podopiecznych zarówno na arenie krajowej jak i w rywalizacji międzynarodowej.

Nowe wyzwania koordynatora, w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2021 skierowane będą na uzyskanie kolejnych kwalifikacji do turnieju głównego w zapasach. Droga do tego celu będzie wiodła poprzez dwa turnieje kwalifikacyjne (europejski - marzec, oraz światowy - maj). Uzyskane do tej pory 3 kwalifikacje (wywalczone podczas MŚ 2019) pokazują, jak wiele pracy przed sztabem szkoleniowym, któremu teraz będzie przewodził dr Artur Kruszewski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

data publikacji: 2021.01.04