POTRZEBNI WOLONTARIUSZE

W związku z obserwowanym dynamicznym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, w odpowiedzi na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, AWF Warszawa jako Uczelnia odpowiedzialna społecznie zwraca się z apelem do społeczności studenckiej o pilne udzielenie wsparcia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie w prowadzeniu telefonicznych wywiadów epidemiologicznych przy zwalczaniu epidemii COVID-19 wśród mieszkańców Warszawy.

Wsparcie w powyższym zakresie świadczone byłoby na zasadach wolontariatu, po uprzednim przeszkoleniu w zakresie niezbędnym do prowadzenia wywiadów epidemiologicznych i ich dokumentowania w dedykowanych systemach teleinformatycznych. Bieżącą koordynację pracy i pomoc merytoryczną zapewniłby wyznaczony pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie zapewni wolontariuszom telefony komórkowe do prowadzenia wywiadów epidemiologicznych.

Biorąc pod uwagę szczególnie dynamiczny wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, do pomocy potrzeba co najmniej 20 wolontariuszy, wykonujących swoje zadania w wymiarze 2-4 godzin dziennie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie proponuje zawarcie umowy regulującej powyższe kwestie i nie wyklucza nawiązania współpracy zawodowej w przyszłości, w myśl idei - Od wolontariusza do pracownika.

Zgłoszenia poprzez kontakt mailowy:

• Wydział Rehabilitacji - Katarzyna Choińska - katarzyna.choinska@awf.edu.pl
  • Wydział Wychowania Fizycznego - sekretariat dziekana - sekretariat.wf@awf.edu.pl

Sprawa jest bardzo pilna, prośba o jak najszybsze zgłoszenia!

data publikacji: 2022.01.28