Podsumowanie obchodów Święta Uczelni

Dnia 29 listopada 2016 odbyło się Uroczyste Otwarte Posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z okazji Święta Uczelni. Tego dnia nasza Uczelnia obchodziła 87 rocznicę działalności. JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz zainaugurował Uroczyste Otwarte Posiedzenie Senatu powitaniem gości, członków Senatu, studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.

Ceremonię swoją obecnością zaszczycili: prof. Aleksander Bobko Sekretarz Stanu w MNiSW, Artur Standowicz Wicewojewoda Województwa mazowieckiego z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek Paweł Michalec, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski, Zenon Dagiel Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów oraz Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, rektorzy uczelni warszawskich i zamiejscowych, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele związków sportowych.

Po powitaniu gości przez JM Rektora głos zabrał Pan Kazimierz Kowalczyk, Prezes Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Po krótkim przemówieniu Prezes Kowalczyk wręczył JM Rektorowi Jubileuszową Złotą Odznakę Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom Uczelni oraz wyróżniono trenerów i zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe. Odznaczenia zasłużonym pracownikom AWF Warszawa wręczali Pan Aleksander Bobko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Pan Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki, a także JM Rektor.

Ważnym punktem obchodów było wręczenie dyplomów doktora habilitowanego oraz promocja 20 doktorów nauk o kulturze fizycznej.

Kolejnym punktem uroczystego Święta Uczelni było nadanie dyplomu doktora honoris causa prof. Wiktorowi Bołobanowi. Prof. Wiktor Bołoban jest profesorem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy, uczonym i wykładowcą uczelni wyższych w kraju i za granicą, twórcą nowoczesnej metodologii badań w sporcie wyczynowym, łączącym pracę naukową z wdrażaniem innowacyjnych metod treningu sportowego, promotorem kadr naukowych, człowiekiem oddanym nauce i praktyce. Laudację na cześć prof. Bołobana wygłosił prof. Henryk Sozański.

Na zamknięcie oficjalnej części uroczystości chór Zespołu Tańca Ludowego „Warszawa" wykonał pieśń Gaudeamus igitur. Następnie zaprezentowano część artystyczną, w której odbył się występ taneczny przygotowany przez studentów I roku wydziału wychowania fizycznego Kamilę Kwietniewską i Aleksandra Kalińskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

List gratulacyjny nadesłany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

data publikacji: 2016.12.07