Podsumowanie obchodów Święta Uczelni

Święto Uczelni, które odbyło się 30 listopada 2015 r. rozpoczęło się odsłonięciem w sali muzealnej tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Ambasadę Republiki Azerbejdżanu o treści:

„W HOŁDZIE NACZELNIKOWI PAŃSTWA POLSKIEGO MARSZAŁKOWI JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU Z WDZIĘCZNOŚCIĄ ZA WSPIERANIE DĄŻEŃ NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH REPUBLIKI AZERBEJDŻANU I POMOC OKAZANĄ EMIGRANTOM POLITYCZNYM AZERBEJDŻANU W LATACH 1918-1930".

Odsłonięcia tablicy dokonali Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce Pan Hasan Hasanov oraz JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz.

Następnie przedstawiciele władz Uczelni złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz zainaugurował Uroczyste Otwarte Posiedzenie Senatu powitaniem gości, członków Senatu, studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.

Ceremonię swoją obecnością zaszczycili: Podsekretarz Stanu Ryszard Szuster z Ministerstwa Sportu i Turystyki, senator RP, przewodniczący polskiej komisji akredytacyjnej, prezes Akademickiego Związku Sportowego, a także były rektor SGH - Pan profesor Marek Rocki, Przewodniczący Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej Rady m.st. Warszawy Edmund Świderski, Burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Grzegorz Popielarz, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski, rektorzy uczelni warszawskich, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele związków sportowych.

Jednym z pierwszych punktów uroczystości było podpisanie umowy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a AWF Warszawa w sprawie kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr trenerskich w piłce ręcznej. Umowę podpisali I Wiceprezes Związku Henryk Szczepański oraz JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz.

Uhonorowani zostali naukowcy naszej Akademii, którym w 2015 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuły profesorskie:

1. Profesor Jerzy Nowocień tytuł profesora nauk o kulturze fizycznej
2. Profesor dr hab. nauk medycznych Zbigniew Lew-Starowicz tytuł profesora nauk medycznych
3. Profesor Alicja Przyłuska-Fiszer tytuł profesora nauk humanistycznych
4. Profesor Monika Guszkowska tytuł profesor nauk o kulturze fizycznej.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom Uczelni oraz wyróżniono trenerów i zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe. Ważnym punktem obchodów była promocja 21 doktorów nauk o kulturze fizycznej.

W tym roku Medalem „Za Zasługi dla Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie" uhonorowano Pana Profesora Ryszarda Cieślińskiego oraz Pana Profesora Tadeusza Maszczaka. Laudację na cześć prof. Tadeusza Maszczaka wygłosił prof. Jerzy Nowocień. Wręczenie Medalu prof. Ryszardowi Cieślińskiemu nastąpiło w dniu inauguracji roku akademickiego w Filii Akademii w Białej Podlaskiej.

Na zamknięcie oficjalnej części uroczystości chór Zespołu Tańca Ludowego „Warszawa" wykonał pieśń Gaudeamus igitur. Następnie zaprezentowano część artystyczną, w której odbył się występ zawodniczek Sekcji Gimnastyki Artystycznej IKS-AWF Warszawa pod kierownictwem Beaty Rybak oraz pokaz układu tanecznego studenta I roku AWF Warszawa kierunku wychowanie fizyczne Dominika Gumennyi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

data publikacji: 2015.12.02