Nakaz zasłaniania nosa i ust

W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 26.11.2020 r. dotyczącego obostrzeń, nakazów i zakazów związanych z epidemią Covid-19 do dnia 27 grudnia 2020 r. WPROWADZONO NOWY BEZWZGLĘDNY NAKAZ ZASŁANIANIA NOSA I UST przez:

1. pracowników podczas pracy - niezależnie od obowiązku zachowania odległości pomiędzy biurkami i zasad dystansu społecznego;
  2. wszystkich osób przebywających w budynkach użyteczności publicznej - w tym na uczelniach.

Z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnieni są jedynie pracownicy:

• w czasie, gdy przebywają sami w danym pomieszczeniu;
  • trenerzy, sędziowie oraz osoby uprawiające sport w ramach zajęć sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego

Apelujemy o BEZWZGLĘDNE DOSTOSOWANIE SIĘ przez wszystkich członków wspólnoty akademickiej do powyższego nowego nakazu.

Bądźmy odpowiedzialni - dbajmy o własne zdrowie oraz bezpieczeństwo innych osób w naszym otoczeniu.

data publikacji: 2020.11.30