Medal dla Profesora Andrzeja Zembatego

W dniu 31.05.2015 r. Dziekan Wydziału Rehabilitacji (WR) przekazał medal za Zasługi dla AWF Prof. Andrzejowi Zembatemu.

Medal został przyznany Profesorowi decyzją Senatu AWF z dnia 14.07.2014 r. Oficjalnego wręczenia medalu dokonał JM Rektor w dniu 24.10.2014 r., w czasie uroczystości obchodów 30-lecia WR. Prof. A. Zembaty nie mógł uczestniczyć w tych uroczystościach, w imieniu którego medal odebrał Dziekan WR.

Przekazanie Medalu Profesorowi odbyło się w Arlington pod Chicago, gdzie Prof. A. Zembaty, razem z żoną Małgorzatą (absolwentką naszej Uczelni – kierunek rehabilitacja ruchowa) aktualnie mieszka.

W czasie spotkania twórca WR, wzruszony otrzymaną nagrodą, wyraził wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej przyznania: Panu Rektorowi, członkom Senatu i Rady WR, Kapitule Medalu, pracownikom Uczelni, którzy wspierali jego działania. Cieszył się, jak to określił, że jeszcze o nim się pamięta.

Spotkanie było okazją do nawiązania do przeszłości i wspomnień o początkach rozwoju WR. Profesor był także żywo zainteresowany dalszą perspektywą rozwoju WR.

Wizyta była również okazją aby zapoznać się z Centrum Rehabilitacji którego pracownikiem jest Małżonka Profesora. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że w skład takiego kompleksu wchodzi także centrum fitness i SPA, z którego mogą korzystać pacjenci w procesie kompleksowej rehabilitacji. Jest to przykład wdrażania efektów postępowania terapeutycznego do praktyki dnia codziennego pacjentów.

A Prof. A.Zembaty, tak za młodu jak i teraz jako senior, znakomicie wypełnia czas wolny codziennymi wielokilometrowymi spacerami oraz jazdą na rowerze, a w przerwach fascynuje się piłką nożną oraz tenisem na wysokim poziomie.

Życzymy Profesorowi dużo zdrowia oraz satysfakcji z utrzymywania kontaktu z Uczelnią i Wydziałem.

Dziękujemy Panie Profesorze.

Arlington, 31.05.2015