Mamy dwa złote medale AMP w kolarstwie górskim

W ostatni weekend kwietnia br. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Na trasie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wystartowały łącznie 254 osoby z 44 uczelni z całej Polski.

Zawodnicy rywalizowali na malowniczej trasie w kamieniołomie Bzów w Ogrodzieńcu. Licząca niewiele ponad cztery kilometry runda wytyczona została wzdłuż ścieżek i duktów, a zawodnicy w ogóle nie jeździli po drogach asfaltowych.

Klasyfikacje drużynowe kobiet i mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim MTB wygrali reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego.

Naszą Alma Mater reprezentowało tylko dwoje zawodników: Klaudia Czabok z Wydziału Rehabilitacji i Karol Ostaszewski z Wydziału WF, którzy w jeździe indywidualnej na czas nie mieli sobie równych i byli najszybsi.

Serdecznie gratulujemy naszym złotym medalistom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Szczegółowa klasyfikacja oraz bogate fotorelacje z zawodów są dostępne na stronie  wydarzenia na FB.

data publikacji: 2019.05.06