Jubileusz 50-lecia ZTL "Warszawa" AWF

Zapraszamy na 50. urodziny Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" AWF, który już pół wieku działa przy Akademii Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Podczas koncertu jubileuszowego na scenie zaprezentują się dziesiątki tancerek i tancerzy w choreografiach z różnych zakątków Polski i w tańcach narodowych.

Będą ludowe przyśpiewki, występy gości, wspominki i dużo radości.

Jubileusz uświetnią występy zespołów, takich jak:

• Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olszynie to najbardziej kolorowa, roztańczona i rozśpiewana wizytówka olsztyńskiego środowiska akademickiego. Istnieje nieprzerwanie ponad 50 lat. Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” składa się z grupy wokalno-tanecznej oraz kapeli. Obecnie tańczy, śpiewa i gra w nim ponad 70 studentów i absolwentów UWM. Zespół swoją nazwę wziął od Kortowa - miasteczka studenckiego Wyższej Szkoły Rolniczej, z której m.in. wywodzi się Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
  • Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” jest „ambasadorem” kultury polskiej w kraju i za granicą. Od 1970 roku „Podlasie” uczestniczy w prestiżowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Działalność zespołu oparta jest głównie na edukacji i popularyzacji tańca. Wykształcił on wielu instruktorów i animatorów, a rangę tej wieloletniej pracy podkreślają nieustannie studenci i absolwenci, którzy są związani z rozwojem i promocją rodzimej kultury.
  • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną największej polskiej wyższej uczelni. „Warszawianka” to prawie 100 tańczących, śpiewających i grających studentów oraz absolwentów niemal wszystkich wydziałów UW. Hołdując podstawowej maksymie „Edukacja przez folklor”, Zespół jest jednym z najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia - Polska Sekcja Międzynarodowych Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (PS CIOFF).

W ramach Jubileuszu 50-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" AWF zatańczą również Absolwenci, byli członkowie naszego Zespołu Tańca Ludowego, którzy od lat współpracowali z Nami i wspierają Nas po dzień dzisiejszy.

Niedziela 28 listopada 2021 r.

Godzina 17:00

🌍 Hala Gier AWF Warszawa; ul. Marymoncka 34

Liczba miejsc, ze względu na stan pandemii, jest ograniczona.

Wydarzenie na fb

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy