IV edycja Legii Akademickiej

IV  edycja programu „Legii Akademickiej” została zapoczątkowana w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 12 kwietnia br., ale nasza uczelnia uczestniczy w projekcie od początku jego uruchomienia w 2017 roku, jeszcze na etapie pilotażowym. Do udziału w bieżącej edycji przystąpiło łącznie 26 studentów (9 osób z części warszawskiej Uczelni, 10 z Filii AWF Warszawa w Białej Podlaskiej oraz 7 z innych uczelni). Decyzją Ministra Obrony Narodowej Patronacką Jednostką Wojskową dla AWF Warszawa został wyznaczony 2. Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia Nowego, przy udziale którego są realizowane programy*:

1. szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej w 2021 roku moduł podstawowy – część teoretyczna

2. szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej w 2021 roku moduł podoficerski – część teoretyczna

Do udziału w programie, jako wykładowcy, zostali zaproszeni również przedstawiciele Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, strzelnicy AWF, oficerowie z Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE - Mons, Belgia) i Dowództwa Sił Połączonych Sojuszniczych  (AJFC - Neapol, Włochy) oraz kadra dydaktyczna AWF Warszawa.

Zakończenie szkolenia przewiduje się w połowie maja br.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład nt. Zaangażowanie się Sił Zbrojnych RP w misje i operacje NATO i UE, który zostanie poprowadzony przez przedstawiciela Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, 20 kwietnia br. o godz. 17.00 w formule on-line na platformie MS Teams. Zgłoszenia o dołączenie do spotkania prosimy kierować mailowo na adres: jozef.czyzowski@awf.edu.pl lub telefonicznie 725 880 292.

data publikacji: 2021.04.16