Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szermierce

W dniach 11-12 grudnia w hali AWF Warszawa mogliśmy się emocjonować debiutem szermierki w cyklu Integracyjne Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. W zawodach wzięło udział 35 osób z 14 jednostek AZS. Szermierze na wózkach chwycili szable w dłoń i stoczyli ze sobą zacięte pojedynki.

Organizatorem wydarzenia był Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa a gospodarzem nasza Alma Mater.

Zawodników oraz zaproszonych gości przywitali m.in. prof. Jolanta Żyśko, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni AWF Warszawa, Marta Dalecka, Wiceprezes AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami oraz Dariusz Piekut, Sekretarz generalny AZS.

Prof. Jolanta Żyśko wyraziła nadzieję, że ta impreza sportowa na stałe już zagości w kalendarzu imprez, które odbywają się na obiektach naszej Uczelni.

Tadeusz Nowicki - prezes IKS AWF Warszawa, trener, koordynator kadry narodowej w szermierce na wózkach - wyraził radość, że ta paraolimpijska dyscyplina będzie miała nowych sprzymierzeńców i dodał, że liczy na długotrwałą i owocną współpracę.

Fotorelacja - Ewa Milun-Walczak

data publikacji: 2021.12.15