Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w AWF Warszawa

W poniedziałek 28 września br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2020/2021. Uroczysta inauguracja była inna niż zwykle, jednak odbyła się z należytym akademickim ceremoniałem.

Niecodzienną formułę tej niezwykle ważnej dla całej akademickiej społeczności uroczystości wymusiła pandemia koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa grono obecnych gości i uczestników zostało znacząco ograniczone. Jednocześnie prowadzona była transmisja on-line z uroczystości, która miała ponad 2 tys. wyświetleń – dziękujemy wszystkim gościom i sympatykom AWF Warszawa, że byliście z nami.

Inaugurację roku akademickiego 2020/2021 rozpoczął Jego Magnificencja Rektor prof. Bartosz Molik powitaniem gości oraz wszystkich osób oglądających transmisję na żywo.

List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odczytał Pan Piotr Nowacki, doradca Prezydenta.

Następnie JM Rektor złożył gratulacje prof. Andrzejowi Mastalerzowi, któremu Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie osób, które uzyskały stopień doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej. Dyplomy z rąk Rektora prof. Bartosza Molika oraz Dziekanów Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Jakuba Adamczyka oraz Wydziału Rehabilitacji prof. Natalii Morgulec-Adamowicz odebrali:
- dr hab. Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka
- dr hab. Jolanta Marszałek
- dr hab. Monika Piątkowska
- dr hab. Anna Szumilewicz

Podczas Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza tegorocznym absolwentom studiów magisterskich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:
z Wydziału Wychowania Fizycznego:
mgr Weronika Rosłoniec, kierunek Wychowanie Fizyczne,
mgr Zuzanna Napiórkowska, kierunek Sport,
mgr Paulina Kłopotowska, kierunek Turystyka i Rekreacja.
z Wydziału Rehabilitacji:
mgr Katarzyna Wąsiewska, kierunek Pielęgniarstwo,
mgr Zuzanna Ewa Sęktas, kierunek Fizjoterapia.
z Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej:
mgr Anna Sidor, kierunek Fizjoterapia,
mgr Paulina Kręglicka, kierunek Turystyka i Rekreacja,
mgr Michał Korzun, kierunek Wychowanie Fizyczne.

Uroczyste ślubowanie złożyli wybrani studenci pierwszego roku, którzy zostali przyjęci na studia w AWF Warszawa z najlepszymi wynikami w procesie rekrutacji. JM Rektor dokonał pasowania na studenta.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Paulina Wawrzak składając studentom pierwszego roku gratulacje z wyboru studiów oraz życząc ciekawego życia studenckiego.

Zgodnie z tradycją naszej Alma Mater w inauguracji udział wzięli przedstawiciele absolwentów z Rocznika 1970-1974, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów w AWF Warszawa. Przesłanie od absolwentów wygłosili prof. Ewa Kozdroń oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa Zbigniew Sikora.

Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. „Wtórne korzyści zmagania się sportowców z trudnościami w sytuacji epidemii koronawirusa” wygłosił prof. Jan Blecharz, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych AWF w Krakowie. Prof. Jan Blecharz od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną i szkoleniową w zakresie psychologii sportu dla środowiska psychologów, trenerów oraz zawodników różnych dyscyplin sportu. Współpracował między innymi z kadrą Polski w koszykówce kobiet, kadrą skoczków narciarskich oraz z Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego. Od 2013 roku współpracuje z kadrą polskich lekkoatletów. Konsultuje również zawodników indywidualnych. Wielokrotnie jako psycholog uczestniczył w zawodach najwyższej rangi: letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

Fot. Mariola Godlewska - galeria zdjęć z wydarzenia

data publikacji: 2020.09.29