Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 - relacja z wydarzenia

W uroczystości udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowni. W ceremonii uczestniczyli również reprezentanci środowiska sportowego.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał JM Rektor AWF prof. Andrzej Mastalerz. Po powitaniu gości i przemówieniu JM Rektora nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia dla realizacji działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lenę Kolarską-Bobińską oraz Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola. Następnie kolejno głos zabrali Pani Minister Lena Kolarska-Bobińska oraz Minister Adam Korol przybliżając zakres współpracy między ministerstwami w celu realizacji przedmiotu porozumienia oraz deklarując wsparcie dla rozwoju sportu akademickiego oraz naszej Uczelni.

Jako kolejny głos zabrał prof. Marek Rocki – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Senator RP, Prezes Akademickiego Związku Sportowego.

Następnym punktem obchodów inauguracji było wręczenie JM Rektorowi prof. Andrzejowi Mastalerzowi Odznaki Honorowej Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, którą wyróżniony otrzymał z rąk Pana Zbigniewa Sieszyckiego z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Kolejne zaszczytne wyróżnienie, Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP, odebrał JM Rektor z rąk płk. Konrada Wróbla oraz majora kanonika Pawła Stacheckiego.

W późniejszej części Inauguracji JM Rektor wręczył dyplomy dra hab. nauk o kulturze fizycznej Pani Izabeli Rutkowskiej, Panu Jakubowi Adamczykowi, Pani Agnieszce Zalewskiej-Meler oraz Panu Adamowi Wilczewskiemu.

Medalem Zygmunta Gliewicza wyróżniono czterech tegorocznych absolwentów studiów drugiego stopnia, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie studentów I roku. Po immatrykulacji z przesłaniem do studentów wystąpił przedstawiciel absolwentów rocznika 1965 - 1969 Pan dr hab. prof. nzw. Andrzej Suchanowski.

Pierwszoroczniaków w imieniu społeczności akademickiej powitał przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Bartłomiej Majewski.

Wykład inauguracyjny pt. "Trener – natchniony guru czy innowacyjny technokrata" wygłosił Henryk Olszewski trener Tomasza Majewskiego dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą.

Inaugurację zakończyło odśpiewanie Gaudeamus Igitur.

Dzień uroczystej inauguracji roku akademickiego 2015/2016 był również okazją odsłonięcia kolejnych tablic „Złotego Kręgu". To już XI EDYCJA "Gloria Optimis".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji

Listy z życzeniami z okazji inauguracji roku akademickiego 2015/2016 przysłali:

data publikacji: 2015.09.29