Inauguracja Jubileuszowego Roku Akademickiego 2014/2015

W poniedziałek 29 września Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki inaugurujący obchody 85-lecia powstania Uczelni.

W uroczystości udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowni. W ceremonii uczestniczyli również reprezentanci środowiska sportowego.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał JM Rektor AWF prof. Andrzej Mastalerz. Po powitaniu gości i przemówieniu JM Rektora wystąpili przedstawiciele władz państwowych.

Prof. dr hab. Stanisław Koziej Sekretarz Stanu – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tomasz Jędrzejczak – Sekretarz Stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wygłosił przemówienie w imieniu Wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Następnie głos zabrał prof. Jacek Guliński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W jubileuszowym roku akademickim 2014/2015 nasza Uczelnia została wyróżniona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Mazowsza", którą wręczył na ręce JM Rektora Marszałek Adam Struzik. Pan Marszałek wręczył także Medal Pamiątkowy „Pro Masovia" Pani Małgorzacie Włoczkowskiej, kierowniczce Zespołu Tańca Ludowego Warszawa.

Kolejne zaszczytne wyróżnienie dla naszej Akademii – „Zasłużony dla Warszawy" wręczyli Radni m.st. Warszawy Pan Paweł Lech – Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki oraz Pan Piotr Mazurek.

W kolejnej części Inauguracji JM Rektor wręczył dyplom dra hab. nauk o kulturze fizycznej Pani dr hab. Jadwidze Malczewskiej – Lenczowskiej.

Medalem Zygmunta Gliewicza wyróżniono pięć tegorocznych absolwentek studiów drugiego stopnia, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie studentów I roku. Po immatrykulacji z przesłaniem do studentów wystąpił przedstawiciel absolwentów rocznika 1964 - 1968 Pan mgr Tadeusz Grzegorzewski.

Pierwszoroczniaków w imieniu społeczności akademickiej powitał przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Ariel Wojciechowski.

Wykład inauguracyjny pt. "Odkrywając wolność" wygłosił prof. dr hab. Leszek Balcerowicz.

Inaugurację zakończyło odśpiewanie Gaudeamus Igitur oraz występ Zespołu Tańca Ludowego Warszawa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

data publikacji: 2014.10.08