Gramy Do Jednej Bramki

W ramach projektu „Gramy do Jednej Bramki” pracownicy AWF Warszawa przeprowadzili trzy pokazowe lekcje wychowania fizycznego, podczas których poprzez ruch, zabawę, sport i muzykę inspirowali, motywowali i pokazywali, jak może wyglądać WF marzeń. Zajęcia sportowe były połączone z koncertem muzycznym zespołu Pectus i miały na celu promocję aktywności ruchowej, a także wdrażanie potrzeby aktywnego trybu życia.

W projekcie Fundacji AWF Warszawa finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki udział wzięło ponad 300 dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami z trzech szkół, były to:

Zajęcia poprowadzili nasi specjaliści z Wydziału Wychowania Fizycznego, z Katedry Turystyki i Rekreacji: mgr Karolina Gołębieska i dr Dariusz Nowicki oraz z Zakładu Gier Sportowych: dr Marcin Smolarczyk, dr Michał Sadowski i dr Bogusław Słupczyński.

W efekcie uczniowie, nauczyciele i rodzice, podczas świetnej zabawy, poznali przykłady dobrego działania w zakresie aktywności ruchowej – doświadczyli korzystnej roli ruchu. Udział zespołu muzycznego, poza aspektami promocyjnymi, był dodatkową motywacją do aktywności fizycznej a także pokazaniem, że ruch jest wskazany wszystkim, niezależnie od wykonywanego zawodu.

- Do końca życia i jeden dzień dłużej będę grał z wami do jednej bramki. To co robicie i to do czego zachęcacie, to jest mistrzostwo świata! Tak sportowo powinna wyglądać cała Polska - mówił Wiesław Burdalski, wicedyrektor i nauczyciel WF w XI LO w Olsztynie.

data publikacji: 2023.01.03