Dr Maria Kapczyńska 1928 - 2017

zmarła w wieku 89 lat

Ś.P.

DR MARIA KAPCZYŃSKA

Zasłużona pedagog, absolwentka AWF Warszawa, rocznik 1952. Stopień doktora nauk wychowania fizycznego uzyskała w 1976 r. W latach 1952-1992 pracowała w Zakładzie Tańców i Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych w AWF Warszawa.

W okresie 1956-1964 prowadziła Sekcję Tańca Ludowego Studentów AWF.

Jako tancerka klasy „S”, w latach 1958-1965, reprezentowała Polskę w kraju i za granicą.

Współzałożycielka Studenckiego Klubu Tańca Towarzyskiego w AWF Warszawa, w którym w latach 1976-1989 prowadziła zajęcia, wychowując pary mistrzowskie.

Członek Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń i Klubów Tanecznych w Polsce a także Komisji ds. Nauczycieli Tańca i Komisji ds. Sędziowskich. Sędziowała na turniejach krajowych i międzynarodowych.

Prowadziła wykłady na kursach organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla przyszłych instruktorów tańca.

Odznaczona Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzinie Zmarłej

składamy wyrazy współczucia

Rektor, Senat

oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 11 września 2017 r. o godz. 13.00 w domu pogrzebowym (sala A) na Cmentarzu Komunalnym Północnym, po którym nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

data publikacji: 2017.09.06