DHC dla Profesora Henryka Sozańskiego

Miło nam poinformować, że Pan prof. dr hab. Henryk Sozański otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Kazachskiej Akademii Sportu i Turystyki w Ałma-Acie. Nadanie zaszczytnego tytułu miało miejsce podczas uroczystych obchodów jubileuszu 75-lecia kazachskiej uczelni, podczas których odbyła się również Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów i Młodych Badaczy “Sport akademicki: zdrowie i dobrobyt Narodu” (10-13.10.2019).

Z ramienia władz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie w uroczystościach uczestniczyli: JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz oraz Prorektor ds. Filii AWF prof. Jerzy Sadowski.

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, iż Pan Profesor Henryk Sozański jest jedynym w Polsce profesorem z zakresu nauk o kulturze fizycznej, który ma w swoim dorobku aż cztery tytuły DHC. Wcześniej uhonorowany został przez Ukraiński Państwowy Uniwersytet WFiS w Kijowie, AWFiS w Gdańsku oraz Państwowy Uniwersytet Kultury Fizycznej we Lwowie.

Serdeczne gratulacje dla Pana Profesora!

data publikacji: 2019.10.17