Deklaracja o Współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów AWF Warszawa

Miło nam poinformować, że 10 grudnia br. w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Rektor AWF Warszawa prof. Bartosz Molik, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni dr hab. Jolanta Żyśko oraz Zbigniew Sikora Prezes Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa  a także jego I Wiceprezes Zbigniew Pacelt. Podczas spotkania doszło do podpisania ważnego dla obu stron dokumentu, którego treść publikujemy poniżej.

Deklaracja Współpracy
Akademii Wychowania  Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Stowarzyszenia Absolwentów
Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Niniejszą Deklaracją wyrażamy wolę współdziałania obu stron na rzecz rozwoju Uczelni i dla dobra środowiska akademickiego.

Władze Akademii, przekonane o korzyściach, jakie dla Uczelni i jej środowiska może przynieść wiedza i doświadczenie absolwentów uczelni, w szczególności zrzeszonych w Stowarzyszeniu Absolwentów, będą dążyć do ich włączania w różne formy działalności Akademii (np. rady i komisje Uczelni).
W ramach możliwości, Uczelnia stworzy jak najlepsze warunki prawno-finansowe dla krzewienia przez Stowarzyszenie działalności noszącej walor społecznej użyteczności, zgodnej z jego statusem Organizacji Pożytku Publicznego.
Stowarzyszenie Absolwentów bierze aktywny udział w działaniach służących promocji i rozwoju Uczelni, w szczególności:
- kultywuje dobre tradycje, dba o wizerunek Akademii,
- działa na rzecz integracji całego środowiska akademickiego - studentów, absolwentów, pracowników, poprzez działalność klubu Relax Qultura, czasopismo „Absolwenci AWF”, portal internetowy, organizację Zjazdów Absolwentów i inne przedsięwzięcia,
- szczególną aktywność ukierunkowuje na wieloaspektową działalność kulturalną, adresowaną do młodzieży akademickiej,
- współuczestniczy w akcjach organizowanych w ramach Społecznej Odpowiedzialności Uczelni prowadzonych na obiektach Akademii dla mieszkańców dzielnicy Bielany – dzieci, młodzieży i dorosłych.
Planowaniem wspólnych przedsięwzięć oraz koordynacją w trakcie ich realizacji zajmie się Zespół Koordynacyjny, składający się z przedstawicieli obu stron.

data publikacji: 2020.12.10