AWF Warszawa w Projekcie SAV Junior

W dniu 21 listopada br. na uroczystej Gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie i zamknięcie 10. edycji projektu Sportowej Akademii Veolia, którego nasza Alma Mater była wieloletnim partnerem.

Sportowa Akademia Veolia to program stypendialno-szkoleniowy dla młodych sportowców, reprezentujących indywidualne dyscypliny olimpijskie, którzy nie tylko byli objęci stypendium, ale także podnosili swoje umiejętności pozasportowe. Prowadzone przez uznanych ekspertów zajęcia dotyczyły m.in. psychologii sportu, tematyki antydopingowej, dietetyki, zarządzania marką osobistą i mediami społecznościowymi.

Naszą Uczelnię na uroczystości reprezentował prof. Michał Lenartowicz, Prorektor ds. Studenckch i Kształcenia, który w trakcie panelu eksperckiego towarzyszącemu wydarzeniu podkreślił, że: „AWF Warszawa kształci różnorodnych specjalistów do sportu wyczynowego, ale także wychowania fizycznego i animatorów sportu w odpowiedzi na wzrastające w Polsce wskaźniki uczestnictwa w sporcie i rekreacji ruchowej do poziomu przekraczającego średnią UE”.

Podczas gali Fundacja Veolia Polska ogłosiła zmianę formuły programu. Od przyszłego roku będzie wspierać przedszkolaków w ramach oferty SAV Junior i zajmie się aktywizacją ruchową wśród najmłodszych. Akademia jest jedyną uczelnią w Polsce, która jest instytucjonalnym partnerem projektu SAV Junior.

Fot. Archiwum SAV na FB

data publikacji: 2019.11.27