AWF Warszawa ponownie akademickim mistrzem Polski w badmintonie

Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie obroniła tytuł akademickiego mistrza Polski w badmintonie. W finale, rozegranym 28 kwietnia br. w Krakowie, nasz zespół pokonał ekipę Uniwersytetu Opolskiego 4:2.

Finał był bardzo emocjonujący. Po dwóch grach pojedynczych i zwycięstwach Wiktorii Dąbczyńskiej oraz Mateusza Świerczyńskiego AWF prowadził 2:0, ale Miłosz Bochat i Paweł Pietryja zwyciężyli w grze podwójnej mężczyzn zdobywając pierwszy punkt dla Uniwersytetu Opolskiego. Po grze podwójnej kobiet oraz rywalizacji mikstów AWF prowadził 3:2, a decydujące zwycięstwo w trzech setach – w tym ostatnim na przewagi – odniosła Olga Miksza, która pokonała Kornelię Marczak 2:1.

Brązowe medale wywalczyli studenci Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, którzy zwyciężyli 4:1 gospodarzy imprezy, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Pierwsza trójka turnieju nie może dziwić, bo w składach drużyn z Warszawy, Opola i Białegostoku występowali tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski seniorów.

Gratulacje i wyrazy uznania dla drużyny i jej trenera!

Fot. Katarzyna Nowak

data publikacji: 2019.05.06