AWF Warszawa na trzecim miejscu w rankingu „Perspektyw”

W opublikowanym wczoraj rankingu „Perspektyw” nasza Alma Mater uplasowała się na trzecim miejscu wśród wszystkich polskich AWF-ów, po Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Przy okazji serdecznie gratulujemy katowickiej i gdańskiej uczelni.

Trzecie miejsce na podium cieszy, ponieważ poprawiliśmy nasz wynik o jedno miejsce w stosunku do ubiegłego roku. Jeśli chodzi o kierunki studiów, to swoje wyniki w rankingu zdecydowanie poprawiły fizjoterapia, która z 8 pozycji wskoczyla na 4 miejsce (na 29 szkół) oraz kierunek wychowanie fizyczne, który z 8 miejsca wskoczył na 3 (wsród 15 uczelni). Nasza pozycja w rankingu stanowi jednocześnie wyzwanie, aby zintensyfikować działania tak, żeby w przyszłym roku Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie trafiła na pierwsze miejsca w rankingowych tabelach.

Ranking Uczelni Akademickich obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają minimum 200 studentów studiów stacjonarnych. W rankingu uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów.

W rankingu brane są pod uwagę takie aspekty jak m.in.: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.

Ranking Szkół Wyższych „Perspektyw” prowadzony jest od  2000 roku i ma na celu wsparcie kandydatów na studia w wyborze najlepszej i najbardziej optymalnej uczelni. Stanowi on również źródło informacji dla uczelni, czy przyjęła ona właściwą strategię rozwoju, co przekłada się na utrzymywaną w dłuższej perspektywie czasu wysoką pozycję w rankingu.

Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy” to cztery rankingi, wzajemnie się uzupełniające:

1. Ranking Uczelni Akademickich obejmujący wszystkie (z wyjątkiem artystycznych) szkoły wyższe w kraju, posiadające co najmniej uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora;
  2. Ranking Uczelni Niepublicznych obejmujący uczelnie kształcące na poziomie co najmniej magisterskim;
  3. Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych.
  4. Ranking Kierunków Studiów, obejmujący w tym roku aż 71 głównych kierunków lub grup kierunków.

data publikacji: 2021.06.23