AWF Warszawa dla Fundacji DKMS

Bardzo miło nam poinformować o sukcesie akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego, którą wspaniale zorganizowała i przeprowadziła Weronika Kruk, studentka fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa - liderka studencka Fundacji DKMS dla naszej uczelni. Poniżej jej raport z przebiegu akcji.

1. Udało się znaleźć 13 wolontariuszy, którzy w ciągu dwóch tygodni akcji zarejestrowali 97 nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego. Jest to niemal sto szans na uratowanie komuś życia. Nie udało by się to bez naszych wspaniałych wolontariuszy i pomocników w składzie; Karolina i Paulina z Terapii Zajęciowej, Zuzia z Turystyki, Kamila i Ewelina z Wychowania Fizycznego, Ola z Pielęgniarstwa, Gosia, Michalina, Karolina, Blanka, Natalia, Ola, Victoria, Damian, Kacper i Kuba z Fizjoterapii.

2. Udało się przeprowadzić webinar z absolwentem naszej uczelni Alexem, Martyną i ich synkiem Maxem, któremu dawca szpiku uratował życie.

3. Wiele osób zrealizowało wyzwanie o nazwie #szpikkrewawfchallenge, służące do rozsyłania linku do rejestracji nowych potencjalnych dawców w bazie. Na wyzwanie Weroniki odpowiedzieli studenci i wykładowcy naszej Alma Mater, do akcji włączył się również Rektor prof. dr hab. Bartosz Molik.

Dziękujemy za udział! Wszyscy jesteście wspaniali!

Brawo Weroniko!

data publikacji: 2020.12.21