AWF Warszawa będzie współpracować z PZPS

Miło nam poinformować, że 21 stycznia br. w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Rektor AWF Warszawa prof. Bartosz Molik, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni dr hab. Jolanta Żyśko, Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Jakub Adamczyk, dr Karol Gryko Kierownik Zakładu Gier Sportowych oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Jacek Kasprzyk Prezes Zarządu, Alojzy Świderek Dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki i Stanisław Majkowski Kierownik Wyszkolenia, Wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

JM prof. Bartosz Molik w rozmowie z przedstawicielami PZPS podkreślił, że: współpraca pomiędzy polskimi związkami sportowymi a uczelniami wyższymi w obszarze kształcenia trenerów jest kluczowa. Ani uczelnie, ani związki sportowe samodzielnie nie wykonają  tego zadania tak, aby wypełnić potrzeby sprofesjonalizowanego i skomercjalizowanego sportu.

Podczas spotkania doszło do podpisania ważnego dla obu stron porozumienia, w którym określono warunki współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie w procesie organizacji i realizacji kształcenia i egzaminowania trenerów piłki siatkowej. Ustalono m.in., że PZPS zobowiązuje się do:

• Współpracy z AWF w Warszawie podczas egzaminu dla studentów, którzy opłacili dostęp do aplikacji egzaminacyjnej na stopień Trenera Piłki Siatkowej PZPS według stawek preferencyjnych, w ramach egzaminów prowadzonych przez PZPS zgodnie z zatwierdzoną procedurą.
  • Potwierdzenia uzyskania kwalifikacji zawodowych Trenera Piłki Siatkowej PZPS w formie zaświadczenia, dyplomu i certyfikatu PZPS podpisanych przez Prezesa PZPS.
  • Kierowania na staże trenerskie do zespołów objętych nadzorem PZPS najlepszych absolwentów specjalizacji trenerskiej prowadzonej przez AWF w Warszawie, którzy uzyskali tytuł Trenera Piłki Siatkowej PZPS.

Liczymy na owocną współpracę.

data publikacji: 2021.01.22