Artur Siódmiak CAMP/ Największa Lekcja WF’u

Fundacja Akademia Sportu po raz drugi ma zaszczyt zaprosić na „Artur Siódmiak CAMP" - spektakularną lekcję wychowania fizycznego, która odbędzie się w środę 23 listopada na warszawskim Torwarze. W tegorocznej edycji partnerem wydarzenia jest nasza Uczelnia.

Z ramienia AWF Warszawa "Artur Siódmak CAMP" wspierają Marcin Smolarczyk i Paweł Kapuściński - pracownicy Zakładu Lekkoatletyki i Gier Sportowych, studenci wolontariusze oraz pozostali studenci kierunku wychowanie fizyczne oraz kierunku sport w ramach zajęć dydaktycznych z teorii metodyki piłki ręcznej.

Organizatorzy chcą, aby podczas wydarzenia doszło do ustanowienia Rekordu Guinnessa w liczbie osób trenujących piłkę ręczną w tym samym miejscu i czasie.

Przed rokiem impreza Artur Siódmak CAMP odbyła się w gdańskiej Ergo Arenie wzięło w niej udział ponad 3 000 najmłodszych entuzjastów „szczypiorniaka". W tym roku idea największego treningu, dedykowana uczniom szkół podstawowych trafiła nad Wisłę. „Największa Lekcja WF'u" cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony placówek edukacyjnych, mediów, organizacji wspierających sport, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców.

Celem projektu, oprócz ustanowienia nowego rekordu, jest zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF'u i podnoszenia fizycznej sprawności. Główną misją CAMP'u jest zainicjowanie kontaktu ze sportem. Organizatorzy mają tym samym nadzieje, iż dla wielu dzieci trening na Torwarze będzie stanowił początek wielkiej przygody ze sportem. Regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ chociażby na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę, czy zdolność nawiązywania relacji.

W czasie „Lekcji WF'u" uczestnicy zostaną podzieleni na kilkanaście grup trenujących w obwodach stacyjnych, dzięki czemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach. Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwać będą trenerzy i wolontariusze pod wodzą Artura Siódmiaka. Wydarzenie swoja obecnością uświetnią gwiazdy sportu i telewizji, dzięki czemu trening zyska dodatkowe walory i zachęci do udziału większą ilość dzieci.

Ambasadorami „Lekcji WF'u" zostali m.in. Maja Włoszczowska, Anna Lewandowska, Monika Pyrek, Łukasz Kadziewicz czy Jerzy Dudek. Podczas CAMP'u w Warszawie każdy uczestnik będzie miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu.

Głównym partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad największą lekcją wychowania fizycznego objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Partnerami wydarzenia są m.in. PGE Polska Grupa Energetyczna, Fundacja Lotto Milion Marzeń - organizacje, które od lat wspierają sport oraz inicjatywy warunkujące rozwój i aktywny tryb życia. CAMP otrzymał również wsparcie Urzędu Miasta Warszawy oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

data publikacji: 2016.11.21