Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii

Naukowcy i praktycy z Akademii Wychowania Fizycznego pomogą młodym ludziom wrócić do sprawności fizycznej. Już od kwietnia br. rusza program MEiN i AWF „Aktywny powrót do szkoły”. Projekt jest podzielony na dwa etapy: I – Aktywny powrót do szkoły, II – Sport Klub.

Specjaliści ze wszystkich akademii wychowania fizycznego w Polsce, pod czujnym okiem koordynatora prof. Bartosza Molika Rektora AWF Warszawa, stworzyli zespoły eksperckie z zakresu psychologii (dr hab. Joanna Basiaga-Pasternak, AWF Kraków), zdrowia (dr hab. Agnieszka Maciejewska-Skrendo, AWFiS Gdańsk), metodyki (prof. Andrzej Kosmol, AWF Warszawa).

Ponadto koordynatorami  projektu  w  poszczególnych uczelniach są: prof. Andrzej Rokita z AWF Wrocław, prof. Andrzej Klimek z AWF w Krakowie, prof. Dariusz Wieliński z AWF w Poznaniu, prof. Paweł Cięszczyk z AWFiS w Gdańsku, prof. Jerzy Sadowski z Filii AWF Warszawa w Białej Podlaskiej, prof. Grzegorz Juras z AWF w Katowicach.

Szczegółowe informacje nt. projektu zostały przedstawione podczas konferencji Ministra Edukacji i Nauki oraz Rektora AWF Warszawa, która odbyła się 5 marca br. w Ministerstwie Edukacji i Nauki, resorcie finansującym przedsięwzięcie.

Partnerem projektu jest Akademicki Związek Sportowy.

data publikacji: 2021.03.09