Absolwentka AWF Warszawa nagrodzona w konkursie „Trenerka Roku 2018”

4 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie wręczono nagrody w XVIII edycji konkursu „Trenerka roku 2018”, którego organizatorem jest Komisja Sportu Kobiet działająca przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Tegoroczna edycja była wyjątkowa – odbyła się pod znakiem obchodów 100-lecia PKOl i 20-lecia działalności Komisji.

Konkurs organizowany jest cyklicznie od osiemnastu lat. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu kobiet i promowanie wybitnych indywidualności trenerskich.  Nagroda przyznawana jest również osobom, które w profesjonalny i obiektywny sposób propagują sport kobiet.

Konkursowe nagrody są przyznawane w czterech kategoriach:

1. Nagroda dla trenerki za osiągnięcia w 2018 roku

2. Nagroda dla trenera pracującego z kobietami za osiągnięcia w 2018 roku

3. Nagroda dla trenerki lub trenera za całokształt pracy z kobietami

4. Nagroda za promowanie sportu kobiet: dotyczy promocji w mass mediach, pracach naukowych, podczas wydarzeń.

W gronie laureatów znalazła się Pani dr Maria Rotkiewicz, nasza absolwentka, zawodowo związana z AWF Warszawa przez prawie cztery dekady, która odebrała nagrodę w 4. kategorii. Kapituła Konkursu doceniła Jej dorobek naukowy jako historyczki kultury fizycznej, autorki ponad 300 biogramów sportsmenek i kobiet, które doceniały znaczenie ruchu i wychowania fizycznego. Zwłaszcza tych nieprzeciętnych, o wielkich osobowościach – jak Halina Konopacka – pierwsza polska złota medalistka olimpijska, której bogata biografia wyszła w zeszłym roku spod pióra dr Rotkiewicz.

Serdecznie gratulujemy Laureatce!

Zapraszamy do zapoznania się z Jej biogramem w broszurze konkursu (s. 6-7).

Fot. broszura konkursu, www.olimpijski.pl

data publikacji: 2019.04.10