65 lat Specjalizacji Piłki Nożnej w AWF Warszawa

Dokładnie 65 lat temu powstała Specjalizacja Piłki Nożnej w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jej założycielem i wieloletnim kierownikiem został prof. Jerzy Talaga.

W dniach 16 i 17 września br.  odbył się już czwarty w historii specjalizacji Zjazd Absolwentów. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej Uczelni ok. 100 trenerów, którzy przez dwa dni wspominali i podsumowywali działalność szkoleniową w AWF.

Zjazd rozpoczęło uroczyste spotkanie w Sali Senackiej gdzie w obecności gościa honorowego - Ministra Sportu i Turystyki Pana Witolda Bańki oraz przedstawicieli najważniejszych władz sportowych i piłkarskich  naszego kraju (z PZPN - Marek Koźmiński, Janusz Basałaj, Stefan Majewski; z PKOL - Adam Krzesiński; z Ekstraklasy SA - Prezes Marcin Animucki) a także Burmistrzów Bielan i Żoliborza – Panów Andrzeja Maliny i Pawła Michalca, JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz wręczył upominki dla wyróżnionych osób. Następnie w Auli odbył się panel dyskusyjny z udziałem znamienitych trenerów: Antoniego Piechniczka, Jerzego Talagi, Andrzeja Strejlaua, Henryka Kasperczaka, Jerzego Engela i Piotra Stokowca, który poprowadził redaktor Michał Olszański.

Wieczorem wszyscy trenerzy mieli okazję powspominać piękne piłkarskie chwile na uroczystym bankiecie.

Organizatorem Zjazdu był Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem trenera Antoniego Piechniczka a członkami Komitetu byli m. in.: dr Dariusz Śledziewski, dr  Andrzej Zieliński, dr Tomasz Danielik, mgr Zbigniew Tyc oraz Stowarzyszenie Absolwentów AWF Warszawa.

data publikacji: 2019.09.23