59. VARSOVIADA - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku

Przed nami już 59. Varsoviada i dla setek studentów i studentek okazja do debiutu w zawodach akademickich. Finał rozegrany zostanie tradycyjnie 11 listopada. Zgłoszenia trwają, zapraszamy do udziału!

W programie zawodów organizowanych przez AZS Warszawa znajdziemy dziewięć dyscyplin, takich jak:

1. Koszykówka 3x3 kobiet
  2. Koszykówka mężczyzn
  3. Piłka siatkowa kobiet i mężczyzn
  4. Futsal mężczyzn
  5. Biegi przełajowe kobiet i mężczyzn
  6. Pływanie kobiet i mężczyzn
  7. Ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn
  8. Tenis stołowy kobiet i mężczyzn
  9. Trójbój Rektorski - unikalna konkurencja z udziałem przedstawicieli władz rektorskich, która jest przypieczętowaniem całych zawodów.

Dla studentów pierwszego roku będzie to debiutancka okazja do reprezentowania barw swoich uczelni.

- Varsoviada wyróżnia się na tle innych wydarzeń, bo można w niej wziąć udział tylko raz będąc studentem pierwszego roku i do tego po raz pierwszym przyjętym na studia. Były roczniki, które straciły swoją szansę z powodu pandemii i wprowadzonego zdalnego nauczania. Uważam, że teraz nie wolno tej okazji przegapić. Impreza jest też szansą, żeby poznać się lepiej i zintegrować środowisko akademickie. Przez dekady swoją przygodę ze sportem akademickim rozpoczynały tu co roku tysiące studentów – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Igrzyska Studentów Pierwszego Roku od lat związane są z obiektami naszej Alma Mater. Przy ul. Marymonckiej 34 sportowy festiwal trwać będzie przez blisko tydzień, a kulminacja nastąpi jak zawsze 11 listopada. W Dniu Święta Niepodległości poznamy zwycięzców większości konkurencji. Tego dnia pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele uczelni, władz dzielnicy Bielany i mieszkańcy złożą też kwiaty.

59. Varsoviada wystartuje 5 listopada i to biegiem. Przełaje odbywać będą się na poligonie AWF. Na uczestników czeka trasa licząca od 3 km (kobiety) do 4 km (mężczyźni). Start rywalizacji pań o 11:45, a po 45 minutach na trasę ruszą panowie. W ramach imprezy odbędzie się też I rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Podczas Varsoviady rozegrane będą AMWiM w pływaniu i ergometrze wioślarskim. Obie te konkurencje rozegrane będą 11 listopada.

Zgłoszenia do rozgrywek w grach zespołowych przyjmowane są

do 26 października do godz. 15.00 pod adresem warszawa@azs.pl

Rejestracja do dyscyplin indywidualnych będzie prowadzona poprzez formularz zgłoszeniowy

dostępny na stronie internetowej www.varsoviada.azs.waw.pl.

W biegach, ergometrze, tenisie stołowym czy pływaniu zgłaszać będzie się można nawet w dniu zawodów.

UWAGA! Zgodnie z regulaminem uczestnicy zgłoszeni do środy 26 października 2022 r. do godz. 15:00

otrzymają pamiątkowe koszulki!

Zwycięzcy walczą o bilet na ogólnopolski finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku,

który odbędzie się w Katowicach  (4-6 grudnia).

Dołącz do wydarzenia na fb

Partnerzy wydarzenia:

Ministerstwo Sportu i Turystyki I AWF Warszawa I Miasto Stołeczne Warszawa