59. Varsoviada i obchody Święta Niepodległości za nami

Od lat 11 listopada na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie spotyka się młodość pełna pasji i tradycja. Na sportowo studenci pierwszego roku świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, poznawali rówieśników z innych uczelni i miło spędzali czas. Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 600 osób z 11 uczelni.

Data i miejsce zawodów oraz osoba Patrona naszej Alma Mater splatają się w sportowe obchody Święta Niepodległości. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty, a w samo południe odśpiewano hymn.

Głos kolejno zabrali: JM prof. Bartosz Molik Rektor AWF Warszawa, posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Joanna Fabisiak oraz Magdalena Biejat, Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Prezes AZS Warszawa Marek Konopczyński oraz porucznik Józef Kassyk Przewodniczący Bielańskiego Klubu Kombatanta. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, Zgrupowania Historycznego "Radosław", Pułku Reprezentacyjnego WP, Związku Harcerstwa Polskiego, a także  przedstawiciele środowiska akademickiego oraz warszawianie .

W imieniu władz naszej Uczelni kwiaty złożyli: Rektor prof. Bartosz Molik, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni prof. Jolanta Żyśko oraz Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Jakub Adamczyk .

Rywalizacja żaków w 59. Varsoviadzie odbywała się w następujących dyscyplinach sportowych: biegi przełajowe, ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy, koszykówka, futsal, siatkówka). Nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium w następujących konkurencjach:

Piłka siatkowa:

• kobiet – 1. miejsce
  • mężczyzn – 1. miejsce

Koszykówka 3×3 kobiet – 2. miejsce, drużyna w składzie: Amelia Jastrzębska, Klaudia Rombel, Martyna Orlińska, Natalia Kobza

Tenis stołowy mężczyzn:

2. miejsce - Jan Adamiak

3. miejsce - Wojciech Grabarski

Ergometr wioślarski:

• Kobiety – waga open

1. miejsce - Julia Borys

• Mężczyźni – waga lekka

2. miejsce – Patryk Szpak

Pływanie:

• 4 X 50 m stylem dowolnym

1. miejsce – sztafeta w składzie: Anna Kamińska, Aleksandra Sierpień, Wiktoria Piotrowska, Natalia Dobroczek

• 50 m stylem dowolnym

1. miejsce – Jakub Urbanowski

• 50 m stylem klasycznym

2. miejsce - Anna Kamińska

3. miejsce - Aleksandra Sierpień

• 50 m stylem grzbietowym

1. miejsce - Anna Kamińska

2. miejsce - Aleksandra Sierpień

• 50 m stylem motylkowym

1. miejsce – Wiktoria Piotrowska

Poza współzawodnictwem studentów w Varsoviadzie co roku rywalizują także władze uczelni. Trójbój Rektorski jest kulminacyjnym punktem wydarzenia. Przedstawiciele ośmiu uczelni musieli rzucać do kosza, strzelać do bramki, a także oddawać strzały do tarczy z pistoletu laserowego. Nasz Uczelnię reprezentował JM Rektor prof. dr hab. Bartosz Molik, który po raz kolejny zajął drugie miejsce na podium.

Zwycięzcy 59. Varsoviady wezmą udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który odbędzie się w Katowicach w dniach 4-6 grudnia br.

W imieniu całej społeczności akademickiej gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej Akademii, którzy stanęli w szranki.

Wyrazy uznania i brawa dla wszystkich, którzy stanęli na podium.

Organizator wydarzenia AZS Warszawa

Partnerzy:

Ministerstwo Sportu i Turystyki I AWF Warszawa I Miasto Stołeczne Warszawa

Szczegółowe wyniki z pływania oraz pozostałych konkurencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Fot. Marcin Selerski i Marcin Klimczak

data publikacji: 2022.11.15