56. VARSOVIADA - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku

Wieloletnią tradycją w Warszawie jest impreza sportowa przeznaczona dla studentów, którzy po raz pierwszy są na pierwszym roku studiów – Varsoviada. Co roku w zawodach bierze udział blisko 1000 studentów pierwszego roku reprezentujących stołeczne uczelnie. Dla większości z nich jest to pierwsza, sportowa impreza studencka.

W tym roku odbędzie się 56. edycja tej kultowej imprezy organizowanej przez AZS Warszawa, a rozgrywanej niemal w całości na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Możecie stać się częścią tego wydarzenia i z dumą reprezentować AWF Warszawa podczas zmagań sportowych.

Poza dyscyplinami drużynowymi (futsal mężczyzn, siatkówka kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn) rozgrywane są dyscypliny indywidualne, w których nie ma limitu zgłoszeń:

- biegi przełajowe kobiet (ok 3 km) i mężczyzn (ok 4,5 km)

- pływanie kobiet i mężczyzn

- ergometr wioślarski kobiet mężczyzn

- tenis stołowy kobiet i mężczyzn

Poza rywalizacją studentów w Varsoviadzie co roku rywalizują także władze uczelni. Trójbój rektorski jest kulminacyjnym punktem wydarzenia.Tradycyjnym dniem przeprowadzenia finałów i wspomnianego trójboju będzie 11 listopada. W tym dniu gospodarzem Varsoviady będzie jak co roku nasza Alma Mater.

Wszystkie informacje (m.in.. regulamin i harmonogram zawodów) znajdują się na oficjalnej stronie imprezy: www.varsoviada.azs.waw.pl.

data publikacji: 2019.11.04